Reklama

Kraj

Premier: mamy dokument, że partia Tuska zażądała przyspieszenia procesu wdrażania paktu migracyjnego

Magdalena Jarco / PAP
Dodano: 29.09.2023
Fot. PAP/Maciej Kulczyński
Fot. PAP/Maciej Kulczyński
Share
Udostępnij

Mamy kolejny dokument, że partia Tuska w Europie zażądała przyspieszenia procesu wdrażania paktu migracyjnego, którego częścią jest przyjęcie nielegalnych imigrantów – oświadczył w piątek w Lubinie premier Mateusz Morawiecki.

Mówiąc o tym, “czym żyje cała Europa, czym żyją wszyscy”, szef rządu na piątkowym spotkaniu z mieszkańcami Lubina (Dolnośląskie) odniósł się do kwestii nielegalnej imigracji.

“Dlaczego to teraz jest takie ważne?” – pytał, zwracając się do uczestników spotkania. “Oni kłamią w kraju, że niby są za tym, żeby nie wpuszczać nielegalnych imigrantów” – stwierdził premier.

“Oni dmuchają balon afery, dmuchają balon nieprawidłowości, które polegały na tym, że dwieście kilkadziesiąt wiz zostało przyznanych w sposób rzeczywiście nieprawidłowy” – zaznaczył Morawiecki.

“Kłamią po tysiąckroć, bo mówią o 250 tysiącach” – stwierdził premier. Robią to, jak przekonywał, “aby skryć swoje prawdziwe intencje, swoje prawdziwe zamiary”. “Ich prawdziwy zamiar to jest wpuścić tutaj nielegalnych imigrantów. To robili w 2015 r., to robił rząd PO, mamy na to dowody” – zaznaczył premier.

Według szefa rządu teraz jest jeszcze gorzej. “Mamy kolejny dokument, że partia Tuska w Europie zażądała przyspieszenia procesu wdrażania paktu migracyjnego. Tego paktu migracyjnego, którego częścią jest właśnie przyjęcie nielegalnych imigrantów, a dla tych państw, które nie chcą przyjąć nielegalnych imigrantów, zmuszenie ich do płacenia gigantycznych sum” – powiedział Morawiecki.

Jak dodał, gdyby mieli czyste sumienie, to zgodziliby się na referendum. “A oni boją się (referendum) jak ognia” – ocenił szef rządu.

Frakcja Europejskiej Partii Ludowej (EPL), do której należy PO i PSL, w Parlamencie Europejskim wnioskuje o pilną debatę podczas przyszłotygodniowej sesji plenarnej na temat “konieczności przyjęcia paktu migracyjnego”. Debata ma odbyć się w najbliższą środę.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy