Reklama

Kraj

Podkarpackie: zmarło już 18 osób, u których wykryto bakterie Legionella

Wojciech Huk/PAP
Dodano: 31.08.2023
Fot. PAP/Tomasz Gzell
Fot. PAP/Tomasz Gzell
Share
Udostępnij

18 osób zmarło z potwierdzoną bakterią Legionella – poinformował w czwartek sanepid w Rzeszowie. Ostatniej doby u kolejnych dwóch pacjentów potwierdzono zakażenie. Łącznie do tej pory chorobę legionistów zdiagnozowano u 157 osób.


Z opublikowanego w czwartek raportu wynika, że do tej pory zmarło 18 osób zakażonych Legionellą. „U wszystkich osób, które zmarły występowały choroby współistniejące” – podkreślono w komunikacie. Zmarło 9 mężczyzn i 9 kobiet, osoby te były w wieku od 53 do 98 lat.

Sanepid potwierdził w czwartek także dwa nowe zakażenia Legionellą. To oznacza, że liczba chorych na legionellozę zwiększyła się do 157. Dwa nowe zakażenia wykryto u osób, które przyjęte zostały do szpitala w dniach 20 i 28 sierpnia br.

Wszyscy pacjenci hospitalizowani są w szpitalach na terenie Rzeszowa, powiatu rzeszowskiego, Dębicy, Przemyśla, Kolbuszowej, Łańcuta, Sędziszowa Małopolskiego, Jasła i Lublina.

Najwięcej osób z Legionellą jest w Rzeszowie – 105 pacjentów, w powiecie rzeszowskim – 35, w dębickim jest czterech pacjentów, trzech w powiecie ropczycko-sędziszowskim, dwóch w powiecie łańcuckim.

Po jednym zakażeniu odnotowano u pacjentów z powiatów: jasielskiego, przeworskiego, przemyskiego, kolbuszowskiego, niżańskiego, stalowowolskiego oraz powiatu opolskiego (województwo lubelskie).

Cały czas prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne w celu ustalenia źródła zakażenia.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy