Reklama

Kraj

Papieskie błogosławieństwo dla abp. Gądeckiego w 50-lecie święceń kapłańskich

Rafał Pogrzebny / PAP
Dodano: 10.06.2023
Fot. PAP/Zbigniew Meissner
Fot. PAP/Zbigniew Meissner
Share
Udostępnij

Gratulujemy tego radosnego wydarzenia oraz pasterskiej posługi wykonywanej gorliwie i mądrze; z miłością udzielamy błogosławieństwa – napisał papież Franciszek do abp. Stanisława Gądeckiego. Metropolita poznański świętuje w sobotę 50. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich.


Papieskie pismo zostało odczytane podczas uroczystości odbywających się w sobotę w Poznaniu. Abp Stanisław Gądecki przewodniczy dziękczynnej eucharystii za 50 lat kapłaństwa w katedrze poznańskiej.


“Arcybiskupowi metropolicie poznańskiemu, świętującemu szczęśliwie złoty jubileusz święceń prezbiteratu szczerym sercem gratulujemy tego radosnego wydarzenia oraz pasterskiej posługi wykonywanej gorliwie i mądrze dla duchowego dobra gnieźnieńskiej i poznańskiej owczarni, a także jego działalności w Radzie Konferencji Episkopatów Europy, a szczególnie w Konferencji Episkopatu Polski, której troskliwie przewodniczy, podobnie jak i sumiennej działalności w różnych dykasteriach Kurii Rzymskiej” – napisał papież Franciszek.


“Upraszając obfitych łask i darów Ducha Świętego Pocieszyciela, z miłością udzielamy błogosławieństwa będącego zadatkiem niebiańskiej łaski jemu i jego bliskim, a także wiernym całej archidiecezji poznańskiej, z usilną i serdeczną prośbą o modlitwę w intencji właściwego sprawowania naszego urzędu” – dodał Ojciec Święty.


We mszy świętej uczestniczą biskupi i arcybiskupi z Polski i zagranicy, przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i środowiska naukowego. Homilię wygłosi metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.


Abp Stanisław Gądecki przyjął święcenia kapłańskie 9 czerwca 1973 r. z rąk bł. Stefana Wyszyńskiego w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie. Metropolię poznańską objął w 2002 roku. Od 2014 roku jest przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy