Reklama

Kraj

Krzysztof Hetman: Rada Naczelna PSL podjęła uchwałę o koalicji z KO, Polską 2050 i Lewicą

Katarzyna Lechowicz-Dyl / PAP
Dodano: 04.11.2023
Fot. PAP/Marcin Obara
Fot. PAP/Marcin Obara
Share
Udostępnij

Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego podjęła w sobotę decyzję i uchwałę o koalicji rządowej i parlamentarnej z KO, Polską 2050 i Nową Lewicą – powiedział w sobotę w TVN 24 Krzysztof Hetman z PSL.

W Tarnowie odbyło się w sobotę posiedzenie Rady Naczelnej PSL, poświęcone podsumowaniu wyborów parlamentarnych i ustaleniu dalszych kierunków działania.

O podejmowanych na spotkaniu kwestiach politycy mają poinformować w niedzielę podczas uroczystości w Wierzchosławicach. W pierwszą niedzielę po Wszystkich Świętych ludowcy z całego kraju tradycyjnie spotkają się przy grobie Wincentego Witosa. W trakcie wydarzenia zaplanowane jest wystąpienie prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Hetman poinformował w “Faktach po Faktach” w TVN 24, że “w czasie sobotniego spotkania najważniejszego ciała statutowego, podejmującego kluczowe decyzje dotyczące Stronnictwa, podjęto uchwałę, która mówi o zawarciu koalicji rządowej i parlamentarnej z udziałem PSL wraz z prodemokratycznymi partnerami – Koalicją Obywatelską, Polską 2050 Szymona Hołowni oraz Nową Lewicą”.

Uchwała, jak dodał, została podjęta jednogłośnie. “Mam nadzieję, że przerwie to ten festiwal różnego rodzaju podszeptów, nieprawdziwych informacji i zwykłych kłamstw, jakie podrzucają w przestrzeń publiczną, a także mediom, przedstawiciele PiS-u” – powiedział polityk Stronnictwa.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy