Reklama

Kraj

Gaz-System: Sławomir Hinc nowym prezesem operatora

PAP
Dodano: 12.02.2024
Fot. PAP/Tomasz Gzell
Fot. PAP/Tomasz Gzell
Share
Udostępnij

Nowym prezesem operatora systemu przesyłowego gazu Gaz-Systemu został Sławomir Hinc – poinformowała w poniedziałek spółka. Poprzedni zarząd został odwołany z dniem 12 lutego przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Gaz-Systemu.

Jak poinformował Gaz-System, ze stanowisk zostali odwołani prezes Marcin Chludziński oraz członkowie zarządu: Andrzej Kensbok, Marian Krzemiński, Paweł Pikus, Błażej Spychalski i Artur Zawartko.

Operator przypomniał, że Hinc w latach 2004–2008 pełnił funkcję dyrektora finansowego w spółce PGNiG Przesył – poprzedniku Gaz-Systemu, jako zarządcy systemu przesyłowego gazu, w latach 2006–2008 był prokurentem w Gaz-Systemie, a następnie w latach 2008–2013 był wiceprezesem PGNiG ds. finansowych. W latach 2013–2016 Hinc pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego spółki PGNiG Upstream Norway, gdzie odpowiadał między innymi za nabycie udziałów PGNiG w czterech złożach. W latach 2019–2024 związany był z branżą energetyki odnawialnej.

Jak zaznaczył Gaz-System, Sławomir Hinc jest wykładowcą studiów podyplomowych na Politechnice Warszawskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej w obszarze transportu, taryfikacji i regulacji rynku gazu ziemnego. Jest autorem szeregu publikacji z zakresu taryfikacji i transportu gazu ziemnego.

Gaz-System to w 100 proc. spółka Skarbu Państwa. Odpowiada za przesył gazu ziemnego, zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce i podmorskim gazociągiem Baltic Pipe oraz jest właścicielem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy