Reklama

Kraj

Cztery ofiary śmiertelne wypadku w kopalni Sobieski w Jaworznie

Mateusz Babak/PAP
Dodano: 28.11.2023
Fot. PAP/Aleksander Koźmiński
Fot. PAP/Aleksander Koźmiński
Share
Udostępnij

Cztery osoby zginęły wskutek wypadku, do którego doszło we wtorek po południu w kopalni Sobieski w Jaworznie (Śląskie) – poinformował PAP dyspozytor Wyższego Urzędy Górniczego w Katowicach. Wypadek nastąpił podczas płukania rurociągu podsadzkowego.
Jak powiedział PAP dyspozytor WUG Piotr Strzoda, zdarzenie miało miejsce o godz. 15.30. “Sześcioosobowa brygada oddziału wentylacji była wyznaczona do płukania rurociągu podsadzkowego w pochylni IX, w pokładzie 509 na poziomie 500” – zrelacjonował.

“W trakcie napełniania rurociągu wodą nastąpiło jego niekontrolowane rozerwanie, w wyniku czego na miejscu zginęły trzy osoby – według danych z godz. 17.12. O 18.10 napłynęła informacja, że zmarła jeszcze czwarta osoba” – wskazał dyspozytor. “Śmierć tych osób została potwierdzone przez lekarza” – zaznaczył.

Jak dodał, jeszcze jedna osoba doznała obrażeń, ale po wypadku była przytomna. Ostatni pracownik nie doznał obrażeń. “Od godz. 18.10 jest prowadzenie akcji ratowniczej” – przekazał dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy