Reklama

Kraj

Warszawa: Marsz Niepodległości wyruszył z ronda Dmowskiego

Agnieszka Ziemska, Wojciech Kamiński, Maciej Marcinek, Bartłomiej Figaj, Luiza Łuniewska/PAP
Dodano: 11.11.2022
68844_43935810_43935803
Share
Udostępnij
Marsz Niepodległości wyruszył z ronda Dmowskiego. Na początku manifestacji jej uczestnicy odśpiewali hymn państwowy. Na Alejach Jerozolimskich powiewają liczne biało-czerwone flagi.
Wśród uczestników Marszu Niepodległości są politycy Solidarnej Polski: minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski, wiceminister klimatu Jacek Ozdoba i europoseł Patryk Jaki. Jest też poseł PiS Antoni Macierewicz.
 
Przed wyruszeniem pochodu głos zabrała ppłk. Stanisława Kociełowicz ps. "Iskierka". "Cieszmy się, że mamy wolną i niepodległą Polskę. Kochajmy ją. Kochajmy naszą ojczyznę i również siebie kochajmy" – apelowała kombatantka.
 
Manifestacja przejdzie Alejami Jerozolimskimi i mostem Poniatowskiego na błonia Stadionu Narodowego. Tam od godz. 17 zaplanowane są koncerty po Marszu Niepodległości. Zakończenie przewidziane jest na godz. 19.
 
Manifestację, która od lat przechodzi ulicami Warszawy w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, od 2011 roku organizuje stowarzyszenie Marsz Niepodległości.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy