Reklama

Kraj

Inwestycja Grupy Azoty w Policach zmniejszy deficyt Polski w handlu chemią

ms/ emb/ je/PAP
Dodano: 11.06.2021
54247_premier
Share
Udostępnij
Przemysł chemiczny zidentyfikowaliśmy jako jedną z naszych pięt achillesowych, co widać po dużym deficycie w handlu chemią. Inwestycja, którą realizuje Grupa Azoty wraz z Hyundaiem, zredukuje ten deficyt – powiedział premier Mateusz Morawiecki w piątek w trakcie wizyty w Szczecinie.
 
W piątek premier Mateusz Morawiecki odwiedził Szczecin.
 
Jesteśmy świadkami największej w ostatnich latach i jednej z największych w historii Polski inwestycji chemicznej w Policach. To są polimery. W Planie Odpowiedzialnego Rozwoju zidentyfikowaliśmy przemysł chemiczny jako jedną z naszych pięt achillesowych. Można to poznać po dużym deficycie w międzynarodowym handlu chemią, to ok. 8 mld euro deficytu” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.
 
Jego zdaniem, inwestycja realizowana przez Grupę Azoty wraz z koreańskim Hyundaiem, pomoże ograniczyć ten deficyt.
 
„Taka inwestycja jak ta, która realizuje Grupa Azoty wraz z Hyundaiem, inwestorem kapitałowym i jednym z wykonawców tej inwestycji, ta wielka inwestycja zredukuje deficyt w handlu chemią. To tutaj będzie biło chemiczne serce Polski. To tutaj Szczecinianie, to tutaj mieszkańcy Pomorza Zachodniego będą mieli wysoko płatne miejsca pracy” – powiedział premier. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy