Reklama

Dom

Dlaczego warto kupić biurko regulowane – zalety biurka elektrycznego

Materiał Partnera
Dodano: 06.06.2022
64019_1_edited-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Czy wiesz, że spędzając zbyt wiele czasu w ciągu dnia w pozycji siedzącej, narażasz się nie tylko na dolegliwości bólowe, ale także na ogólne problemy zdrowotne? Dotyczy to przede wszystkim zwiększonego ryzyka otyłości, chorób metabolicznych, ale także nowotworów. Niestety, praca biurowa oznacza dla większości z nas osiem godzin przed komputerem. Rozwiązaniem są biurka z elektryczną regulacją wysokości. Pozwalają dopasować się do indywidualnych potrzeb, ale także płynnie przejść do pozycji wyprostowanej. Takie rozwiązanie coraz częściej możemy zobaczyć w zagranicznych firmach, dorobiło się ono grona miłośników także w Polsce. Dowiedz się, jak ergonomiczne biurko podnoszone może Ci pomóc w codziennej pracy.

Biurko z regulowaną wysokością – zalety

Biurko z regulacją wysokości to rozwiązanie o wielu zaletach. Między innymi:
jest dobrym wyborem dla osób wysokich, które mają większy problem ze znalezieniem odpowiednich mebli,
pozwala uniknąć wielogodzinnej pracy w jednej pozycji, pobudzić krążenie i zwiększyć wydajność,
zmniejsza natężenie objawów takich jak bóle karku, kręgosłupa i kolan,
jest proste w obsłudze: wystarczy pilot, aplikacja na smartfona lub przełącznik.

Nadaje się zarówno do pracy zdalnej, jak i stacjonarnej, ale też nauki. Jego zastosowanie ma wpływ na stan zdrowia – wyrabia ono kondycję i redukuje ryzyko wystąpienia otyłości.

Optymalna wysokość blatu biurka

W przypadku pracy siedzącej wysokość blatu powinna być dostosowana do wzrostu:
115 – 125 cm: 53 cm
126 – 134 cm: 56 cm
135 – 142 cm: 59 cm
143 – 150 cm: 63 cm
151 – 159 cm: 67 cm
160 – 167 cm: 71 cm
168 – 175 cm: 75 cm
176 – 183 cm: 79 cm
184 – 190 cm: 82 cm.

Jakie biurko regulowane wybrać

Jakie modele będą najlepszym rozwiązaniem? Przede wszystkim warto wybrać mebel wyposażony w system antykolizyjny i płynną regulację wysokości. Pierwsza cecha oznacza, że blat podczas opuszczania zatrzyma się, gdy wykryje przeszkodę. To dobry pomysł zwłaszcza wtedy, gdy masz w domu dzieci lub zwierzęta. Z kolei płynna regulacja sprawia, że podnośnik pracuje w taki sposób, by możliwa była spokojna zmiana pozycji bez odrywania się od pracy. Kiedy mówimy o biurkach, nie sposób pominąć ich rozmiarów. Ważne, by znaleźć model, który zaoferuje Ci niezbędną przestrzeń na sprzęt, materiały i dokumenty.

Stelaż powinien być także na tyle wytrzymały, by poradzić sobie z obciążeniem. Warto wcześniej sprawdzić, czy biurko poradzi sobie z udźwignięciem wszystkiego, z czego korzystasz na co dzień podczas pracy. Biurka z przepustem na kable ułatwią ich organizację i utrzymanie porządku. Pamiętaj, że wybierając takie rozwiązanie, musisz kupić uchwyt na komputer stacjonarny, ponieważ będzie się on podnosić razem z biurkiem – dzięki temu unikniesz wyrwania przewodu.

Gdzie się sprawdzi biurko regulowane

Zaletą biurek regulowanych jest to, że umożliwiają nie tylko wygodne spędzanie czasu na stojąco, ale także komfortową pracę dla osób niskich i wysokich. Standardowe modele mają blat na wysokości około 73-75 centymetrów. Nasze poprzednie zestawienie wskazuje, że jest on jednak niewystarczający w przypadku wyższych osób, które mają tendencję do pochylania się, by móc obsługiwać komputer. To z kolei skutkuje problemami z karkiem. Przede wszystkim jednak funkcjonalne biurka z regulacją wysokości umożliwiają pracę na stojąco, co ma duże znaczenie dla zdrowia. To również dobre rozwiązanie dla dziecka, które stale rośnie. Wielu rodziców co kilka lat musi wymieniać meble. Biurko elektryczne będzie "podążać" za dzieckiem i może mu towarzyszyć także po osiągnięciu pełnego wzrostu.

Zainwestuj w biurko regulowane elektrycznie Zdesk

Spędzanie wiele godzin na siedząco sprawia, że pod koniec dnia wielu z nas tępo wpatruje się w monitor, w praktyce marząc o rozprostowaniu kości i wypoczęciu. Ma to duży wpływ na wydajność i komfort pracy przy biurku.

Te innowacyjne meble pozwalają pożegnać dolegliwości bólowe i zyskać więcej dynamiki podczas wykonywania obowiązków. W wielu firmach na świecie stanowią już podstawowy element wyposażenia. To jednorazowa inwestycja, która także nie musi być dużym obciążeniem dla portfela, jak wskazuje oferta polskiego producenta Zdesk. Marka proponuje dostępne w atrakcyjnych cenach solidne biurka wyposażone w praktyczne funkcje, takie jak system antykolizyjny czy ciche silniki. Każdy produkt może zostać dostarczony do dowolnego miejsca w Polsce dzięki sprawnej i bezpiecznej dostawie.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy