Reklama

Dom

Patelnie do zadań specjalnych

materiał promocyjny
Dodano: 16.09.2013
7464_2890_gerlach-patelnia-ceramiczna-24-cm
Share
Udostępnij
Wyposażenie kuchni w niezbędne naczynia i narzędzia wcale nie jest takie proste. Oferta rynku jest bogata, co równocześnie ułatwia i utrudnia wybór. Jedną z kluczowych decyzji w tej kwestii jest kupno patelni.
 
Jeszcze kilka lat temu prawdziwym hitem były patelnie z powłoką teflonową. Dziś nadal są bardzo popularne, ale rośnie im konkurencja w postaci patelni ceramicznych. Ich powłoka jest idealnie gładka co zapobiega przywieraniu smażonych na niej potraw, a przygotowując je można zrezygnować z tłuszczu. Trzeba jednak pamiętać, że nie wolno ich myć w zmywarce, ponieważ można uszkodzić powłokę, oraz nie jest to najtańsza kuchenna inwestycja.  
 
Wciąż popularne patelnie teflonowe również pozwalają na smażenie właściwie bez użycia tłuszczu. Są tańsze niż ceramiczne, a do tego są w najróżniejszych kształtach i rozmiarach. Świetnie nadają się do smażenia naleśników, zwłaszcza te z niską krawędzią, stworzone specjalnie z myślą o tej potrawie. Swoich zwolenników mają też patelnie żeliwne. Co prawda są bardzo ciężkie i drogie, ale można w nich wstawić potrawę do piekarnika i zapiec. Hitem są też ostatnio patelnie do grillowania z różnymi powłokami, teflonowymi lub ceramicznymi. Mają specjalne rowki, w których zbiera się tłuszcz ze smażonych potraw. Natomiast do dań jednogarnkowych idealne są patelnie głębokie z grubym dnem, które nie pozwoli daniu przypalić się. 
 

Ciekawe pomysły na kuchenne dodatki znajdziesz w sklepie HELIOS

ul. Przemysłowa 14, 35-105 Rzeszów,
tel./fax. +48 17 862-91-92, +48 17 862-88-93, +48 17 854-42-24
 
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 8:00-17:00, sobota 8:00-13:00
 
 
Odwiedź stronę i sklep internetowy na: www.helios-szklo.pl
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy