Reklama

Dom

Zewnętrzne oświetlenie budynku firmowego – jakie lampy wybrać?

Artykuł sponsorowany
Dodano: 05.05.2023
73771_zewnetrzne-oswietlenie-budynku-firmowego-jakie-lampy-wybrac-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Nie tylko firmowe wnętrza wymagają zastosowania odpowiedniego oświetlenia. Również strefy wokół budynku potrzebują lamp, które zapewnią komfort oraz bezpieczeństwo pracowników i nie tylko. Oświetlenie w przyfirmowej przestrzeni pełni bowiem naprawdę różne funkcje.
 
Do czego przydają się oprawy oświetleniowe na zewnątrz firmy? Na jakie produkty najlepiej się zdecydować, by uzyskać optymalny efekt? O tym wszystkim napiszemy poniżej.

Lampy na zewnątrz firmy – do czego się ich używa?


Oświetlenie zewnętrzne stosuje się zarówno w domach prywatnych, jak i w pobliżu obiektów firmowych, gdzie łączy ono szereg funkcji praktyczno-estetycznych.

Z jednej strony lampy na terenie posesji zapewniają komfort bezpiecznego przemieszczania się, bez obaw o upadek. Pozwalają również wykonywać rozmaite czynności na zewnątrz, również po zapadnięciu zmroku. Z drugiej takie produkty dopełniają aranżację, stając się efektowną ozdobą terenu, który wyróżnia się wizualnie także wieczorową porą. Tak powstaje wizytówka firmy, wpisująca się niejednokrotnie w identyfikację wizualną firmy, zwłaszcza gdy oświetlenie wiąże się ściśle z detalami architektonicznymi zawierającymi firmowe barwy i logotypy.

Gdzie zamontować lampy w pobliżu firmowego budynku?


Miejsce montażu i rodzaj lamp zewnętrznych w firmowym terenie zależy oczywiście od roli, jaką dane oprawy mają spełniać. Do najczęściej stosowanych produktów zaliczają się:

lampy najazdowe,
lampy na słupkach,
reflektory.

Pierwsze z wymienionych stanowią idealną opcję do oświetlenia podjazdów i ścieżek dojścia do budynku lub alejek wokół niego, równomiernie doświetlając ciągi komunikacyjne. Podobną rolę potrafią pełnić lampy na słupkach, które chętnie wykorzystuje się ponadto do doświetlania kompozycji roślinnych, służących razem z oświetleniem jako dekoracja terenu. Reflektory pełnią zarówno role praktyczne, jak i estetyczne. Bywają umieszczane na elewacjach, by zapewniać wygodę przemieszczania się wzdłuż ścian budynku, równocześnie podkreślając walory szczególnie ciekawych detali architektonicznych. Można również umieścić je na drzewach, by uzyskać stylową grę świateł i cieni o sporej dekoracyjności, zwłaszcza gdy wybierze się modele z opcją regulowania kąta padania światła.

O czym jeszcze pamiętać? Każda lampa zewnętrzna powinna być oczywiście trwała, wykonana z materiałów odpornych na działanie wilgoci, temperatury i promieniowania UV. Co więcej musi mieć wysoki współczynnik IP, co minimalizuje ryzyko dostania się do wnętrza wody i groźnego zwarcia w instalacji.

Jakie źródła światła wybrać do oświetlenia zewnętrznego firmy?


Gdy planuje się system oświetleniowy do terenu w pobliżu firmy, warto dobrze przemyśleć kwestię źródeł światła, które oferuje choćby sklep z żarówkami LightPlus.

Szczególną popularnością cieszą się obecnie rozwiązania LED – energooszczędne, o wysokiej żywotności, występujące w wielu wielkościach i kształtach, zapewniające strumień światła o zróżnicowanym natężeniu, temperaturze barwowej. Dzięki temu da się dopasować oświetlenie do specyfiki konkretnej przestrzeni oraz potrzeb estetycznych danego biznesu.

Co więcej można zdecydować się na rozwiązania typu smart, pozwalające na automatyzację większości procesów, w tym włączania i wyłączania lamp z pomocą harmonogramów oświetleniowych oraz praktycznych czujników zmierzchu lub ruchu, które uruchamiają lampy tylko wtedy, gdy naprawdę jest to potrzebne. Przekłada się to na większą funkcjonalność i bezpieczeństwo, przy równoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacyjnych, co przydaje się w zasadzie w każdej firmie.

Efektowne i funkcjonalne oświetlenie zewnętrzne do firmy – jakie rozwiązania najlepiej wybrać?


Dobrze dobrane lampy w firmie zapewniają komfort pracy oraz tworzą klimat danej przestrzeni. Dotyczy to zarówno produktów we wnętrzach, jak i lamp na terenie całej posesji. Warto zadbać o to, by zastosować odpowiednie rozwiązania (oprawy oświetleniowe i źródła światła), szyte na miarę konkretnego miejsca i danego biznesu.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy