Reklama

Biznes

Rolnicy zablokowali ruch do przejść granicznych z Ukrainą

Aneta Gieroń, PAP
Dodano: 20.02.2024
Fot. Wojtek Jargiło/PAP
Fot. Wojtek Jargiło/PAP
Share
Udostępnij

Protestujący przed przejściami z Ukrainą rolnicy zaostrzyli we wtorek akcję i całkowicie zaprzestali przepuszczania ciężarówek czekających na odprawę przez podkarpackie przejścia graniczne. Setki ciężarówek czekają w wielokilometrowych kolejkach na wyjazd z kraju.

Aspirant Łukasz Olszański z jarosławskiej policji, potwierdza, że obecnie do przejścia w Korczowej na wyjazd z Polski oczekuje ponad 800 ciężarówek. Sznur pojazdów ciągnie się na 10 kilometrów. Samochody stoją m.in. na autostradowym MOP-ie w Hruszowicach, na parkingu w Młynach oraz wzdłuż dk 94.

Sznur ciężarówek do przejścia w Medyce

Sznur ciężarówek jest także do przejścia w Medyce. Jak przekazała oficer prasowa przemyskiej policji asp. Joanna Golisz, na wyjazd z Polski przez to przejście obecnie oczekuje 300 pojazdów. Tiry stoją w grupach po kilka-kilkanaście wzdłuż dk 28. Kolejka sięga obwodnicy Przemyśla, do powiatu jarosławskiego. We wtorek rolnicy w Medyce zaostrzyli protest. Na miejscu obecnie jest ich około 250. Jest też około 150 samochodów osobowych, pojedyncze ciężarówki i kilka ciągników rolniczych.

Dotychczas protestujący rolnicy przepuszczali po jednej ciężarówce w obu kierunkach, ale we wtorek zaostrzyli protest i zaprzestali w ogóle przepuszczania ciężarówek. “Kolejki będą więc rosły” – zaznaczyli policjanci.

Protest rolników na przejściach granicznych

Jak informują służby na stronie granica.gov.pl, szacowany czas na przekroczenie granicy w Medyce we wtorek wynosi 270 godzin. Znacznie krócej, bo 154 godziny, czekają ciężarówki na przejechanie granicy w Korczowej. Z kolei na przejściu w Krościenku, na którym dopuszczono odprawy w ruchu towarowym pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 7,5 tony, kierowcy czekają na odprawę około 13 godzin.

Pozostałe pojazdy na wszystkich podkarpackich przejściach odprawiane są na bieżąco.

Jak podkreślają służby, protesty odbywają się poza przejściami granicznymi.

Na przejściach drogowych z Ukrainą trwają protesty rolników, które polegają na czasowym blokowaniu ruchu. Zgromadzeni sprzeciwiają się wprowadzaniu unijnego Zielonego Ładu i napływowi towarów z Ukrainy.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy