Reklama

Biznes

Nowa obwodnica Narola w 2022 roku. Inwestycja za ponad 23 mln zł

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 18.11.2020
52050_narol
Share
Udostępnij
W środę w Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę na wykonanie obwodnicy Narola. Inwestycja za ponad 23 mln złotych powstanie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 865 i będzie współfinansowana z pieniędzy Unii Europejskiej. Wykonawcą obwodnicy będzie STRABAG Sp. z o.o. i jak zapewnia przedstawiciel firmy, inwestycja zostanie oddana w terminie, czyli jesienią 2022 roku.
 
Marszałek Władysław Ortyl przed podpisaniem umowy z wykonawcą mówił o znaczeniu tej inwestycji dla Podkarpacia:
 
– Za dwa lata pojedziemy nową obwodnicą Narola. To ważna i strategiczna droga dla Podkarpacia i powiatu lubaczowskiego, a przede wszystkim dla Roztocza. Obwodnica będzie przebiegała po nowym śladzie, a wraz z nią powstaną dwa skrzyżowania typu rondo, most na Tanwi i drogi serwisowe. Wierzę, że z dwa lata będziemy mogli uroczyście przeciąć wstęgę i oddać tę drogę do użytku – powiedział marszałek.
 
Wicemarszałek Piotr Pilch zwrócił uwagę, że to kolejna już inwestycja drogowa w powiecie lubaczowskim:
 
– Chcę przypomnieć, że w ostatnim czasie oddaliśmy trzy obwodnice: Lubaczowa, Oleszyc i Cieszanowa. To jest czwarta obwodnica na drogach wojewódzkich. Obwodnica będzie udogodnieniem dla mieszkańców Narola, ale również dla turystów, którzy coraz chętniej odwiedzają Roztocze – mówił wicemarszałek Pilch.
 
Obwodnica Narola to prawie trzy kilometry drogi po nowym śladzie. W ciągu obwodnicy powstanie most oraz dwa ronda na skrzyżowaniu z drogami powiatowymi. Największym problemem dla wykonawcy będzie wymiana torfów, które zalegają w ciągu obwodnicy, ale nie ma to wpłynąć na opóźnienie oddania obwodnicy. 
 
– Obwodnica Narola dopełni komplet najważniejszych inwestycji drogowych, realizowanych na podkarpackim Roztoczu. Jest bardzo ważna z punktu widzenia mieszkańców miasta, którzy narzekają na uciążliwości wynikające z natężonego ruchu kołowego. Natomiast po realizacji tej inwestycji powinny one ustąpić – zapewniał Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który będzie nadzorował inwestycję.
 
Wzdłuż nowej drogi powstaną chodniki i ścieżki rowerowe, a także przejścia dla zwierząt oraz most na rzece Tanew. Budowa obwodnicy jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy