Reklama

Biznes

Czop na miejsce Fijołka

Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 25.06.2013
5307_4987_Urzad_Marszalokow
Share
Udostępnij
To druga – po spółce lotniskowej – zmiana personalna w jednostkach podległych Urzędowi Marszałkowskiemu. Z kierowaniem Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie pożegnał się Konrad Fijołek, który pełnił tam funkcję p.o. dyrektora. Zastąpił go Tomasz Czop.
 
Nowy szef WUP w przeszłości pracował m.in. w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W latach 2007-2011 był wicedyrektorem WUP. W ostatnich latach prowadził własną działalność gospodarczą – był prezesem Agencji Pośrednictwa Pracy Work24.  Do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko, będzie pełniącym obowiązki dyrektora WUP.
 
Odwołany dyrektor jest działaczem SLD, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa z ramienia tej partii. O jego odwołaniu marszałek województwa Władysław Ortyl mówił już 1,5 tygodnia temu, jednak nie uzasadniał tego względami politycznymi, tylko zbyt krótkim stażem pracy Fijołka na stanowiskach kierowniczych w instytucjach zajmujących się rynkiem pracy. Fijołek przechodzi teraz do Urzędu Marszałkowskiego – będzie pracował w Departamencie Zdrowia i Polityki Społecznej. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy