Reklama

Biznes

Władysław Ortyl oraz pozostali wicemarszałkowie bez koronawirusa

Aneta Gieroń
Dodano: 27.06.2020
50984_ortyl
Share
Udostępnij
Po tym, jak w czwartek zakażenie koronawirusem stwierdzono u Anny Huk, członka zarządu województwa podkarpackiego, na kwarantannę musieli się udać marszałek województwa oraz wszyscy pozostali członkowie zarządu. W sobotę Podkarpacki Urząd Marszałkowski poinformował o wynikach testów – dla Władysława Ortyla, Ewy Draus, Piotra Pilcha i Stanisława Kruczka dały wynik negatywny.
 
To oznacza, że w poniedziałek wszyscy wracają do pracy w urzędzie – przez ostatnie dwa dni pracowali  tylko zdalnie, ani nie mogli się z nikim kontaktować. Zaplanowana na poniedziałek sesja sejmiku odbędzie się, ale też tylko online.
 
W izolacji przebywa natomiast Anna Huk, która koronawirusa przechodzi na razie bezobjawowo. Do samego zakażenia mogło dojść 17 czerwca w trakcie przesłuchania kandydatów na nowego dyrektora Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu. W 8- osobowej komisji konkursowej zasiadała m.in. Anna Huk oraz trzech innych pracowników Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego. Kilka dni po przesłuchaniu okazało się, że COVID-19 potwierdzono u Józefa Długonia, uczestnika konkursu oraz nowego dyrektora Centrum w Jarosławiu. 
 
Z nieoficjalnych informacji wiemy, że Anna Huk, była jedynym członkiem komisji konkursowej, która tamtego podawała rękę na powitanie Józefowi Długoniowi. Na razie testy przeprowadzone innym członkom komisji konkursowej są negatywne, ale wyniki cały czas jeszcze spływają.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy