Reklama

Biznes

Zamknięty kościół pw. Bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie. Koronawirus

Aneta Gieroń
Dodano: 07.06.2020
50910_kosiol
Share
Udostępnij
Decyzją Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie kościół zostaje zamknięty do odwołania, a księża z parafii bł. Karoliny objęci zostali kwarantanną. Taka informacja znalazł się na stronie internetowej parafii i potwierdza ją też rzeszowski SANEPID.
 
Od początku występowania koronawirusa to już trzeci kościół w Rzeszowie, który musiał był objęty kwarantanną. Wcześniej, przez kilka tygodni nie mogli spotykać się z wiernymi księża z parafii dominikanów oraz kościoła pw. Św. Józefa na Staromieściu. 
 
Jak potwierdza, Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, podejrzenie wystąpienia koronawirusa u duchownego z parafii Bł. Karoliny Kózki pojawiły się w nocy z soboty na niedzielę, gdzie natychmiast wprowadzono kwarantannę.
 
Msze Święte księża będą sprawowali w swoich mieszkaniach na plebanii według wyznaczonych na dane dni intencji. Osoby, które od 24 maja uczestniczyły we mszach we wspomnianym kościele powinny obserwować stan swojego zdrowia. W razie jakiekolwiek wątpliwości proszone są o kontakt z placówką sanepidu.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy