Reklama

Biznes

Oferty na Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne mają wpłynąć do 17 lipca

Alina Bosak
Dodano: 04.06.2020
50902_rck
Share
Udostępnij
W środę, 3 czerwca, ogłoszony został przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. – W najbliższy poniedziałek ogłoszenie zostanie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej  – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. Na zgłoszenie ofert będzie czas do 17 lipca br.
 
Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne to inwestycja prowadzona wspólnie przez PKP i Miasto Rzeszów. PKP S.A. do końca 2022 roku ma przebudować budynek dworcowy stacji Rzeszów Główny, zaś miasto zajmie się jego otoczeniem od strony ulicy i układem dróg dojazdowych. Przetarg na „miejską” część inwestycji opóźnił się o kilka miesięcy. Jeszcze w kwietniu czekano na uzupełniającą dokumentację od spółki PKP. Po ich otrzymaniu Zarząd Transportu Miejskiego mógł wreszcie przygotować kompletne zamówienie na wykonanie RCK.
 
W ramach RCK zostanie przebudowany plac przed dworcem kolejowym w Rzeszowie, powstanie także podziemny parking na ok. 300 miejsc oraz najprawdopodobniej podziemny postój taksówek. Obiekty będą połączone z dworcem PKP tunelem. Wybudowane zostanie również podziemne przejście od ul. Grottgera do ul. Kochanowskiego oraz skrzyżowanie między ul. Asnyka, ul. Grottgera i pl. Kilińskiego. Zmianie ulegnie układ komunikacyjny i dojazdy do parkingu przed dworcem. Powstanie przystanek multimodalny dla komunikacji międzynarodowej, autobusów MPK, taxi, rowerów. Niewykluczone, że znajdzie się również miejsce dla monoraila, czyli kolei jednoszynowej. Inwestycja ma kosztować 70 mln zł (ok. 85 proc. tej kwoty będzie pochodzić z funduszy unijnych) i będzie prowadzona równolegle z przebudową dworca kolejowego i stacji Rzeszów Główny.  
 
Przewidywany koszt budowy RCK to ponad 90 mln zł. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy