Reklama

Biznes

200 tys. zł od Warty dla szpitali w Rzeszowie i Łańcucie

Aneta Gieroń
Dodano: 15.04.2020
50534_politechnika
Share
Udostępnij
Centrum Medyczne w Łańcucie oraz Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie otrzymają 200 tys. zł na zakup sprzętu medycznego oraz ochronnego dla personelu oraz pacjentów od Grupy Warta. Lecznice z Podkarpacia znalazły się w grupie 34 szpitali z całej Polski, które 5 mln zł chce wesprzeć ubezpieczycieli. Kwota, jaka trafi na Podkarpacie, na pewno jest dużo mniejsza od tej, jaka powędruje na Mazowsze, Dolny Śląsk, czy Śląsk, ale jak zaznacza darczyńca, kierował się liczbą zachorowań na koronawirusa w poszczególnych województwach.
 
– Widzimy oddanie pracowników służby zdrowia dla walki z pandemią i podziwiamy ich codzienną pracę. Ważnymi dla nas wartościami są solidarność i pomoc w potrzebie, dlatego chcemy skierować nasze działania bezpośrednio tam, gdzie są one teraz niezbędne. Wierzymy, że ten gest przyniesie im chwilę oddechu i pozwoli z większym spokojem pomagać chorym –mówi Jarosław Parkot, prezes zarządu Warty.
 
Ubezpieczyciel przekaże też dodatkowe 5 milionów złotych, które trafią do instytucji lokalnych w całym kraju w ramach akcji „Zostań w domu i pomagaj”. Na razie nie wiadomo, jaka to będzie instytucja na Podkarpaciu.
 
– Wskażą ją nasi agenci, którzy dobrze znają potrzeby w swoim otoczeniu i  instytucje, które pomagają w walce z koronawirusem. Łącznie Grupa Warta przeznaczy na walkę z epidemią 10 mln zł, które pochodzą m.in. ze środków zaplanowanych wcześniej na kampanię reklamową z okazji 100-lecia firmy – dodaje Dawid Korszeń, rzecznik prasowy Warty.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy