Reklama

Biznes

5 kolejnych zachorowań. 76 osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu

Aneta Gieroń
Dodano: 29.03.2020
50455_korona
Share
Udostępnij
W niedzielę po południu Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego, potwierdziła 5 kolejnych zachorowań, w kraju 54. Dotychczas na Podkarpaciu stwierdzono zakażenie u 76 osób, w całej Polsce u 1771. Zmarło 20 z nich.
 
Wśród chorych z Podkarpacia są trzy osoby z powiatu mieleckiego – dwaj mężczyźni oraz młoda kobieta. Wszyscy objęci ścisłą kwarantanną domową. Starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego także na kwarantannie domowej oraz kobieta w sile wieku z powiatu rzeszowskiego również nie wymagająca hospitalizacji.  
 
Ministerstwo Zdrowia informując w niedzielę po południu o 54 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Poslce, potwierdziło też zgon dwudziestej osoba, u której wykryto patogen. To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.
 
Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7237 osób, 10993  poddane jest  kwarantannie. Hospitalizowanych jest 84  osób. W laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2022  testów. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy