Reklama

Biznes

Koronawirus. 17 osób zakażonych na Podkarpaciu, 367 w Polsce

Aneta Gieroń
Dodano: 20.03.2020
50403_korona
Share
Udostępnij
W piątek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z Małopolski, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego. Ostatnie potwierdzone badaniami laboratoryjnymi zachorowanie na Podkarpaciu pochodzi z czwartku wieczora i dotyczy młodej kobiety z powiatu lubaczowskiego, która jest aktualnie hospitalizowana.
 
Tym samym tylko w czwartek potwierdzono na Podkarpaciu 3 nowe zachorowania na koronawirusa. – Dwa pozostałe przypadki to starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego, która przebywa w ścisłej kwarantannie domowej oraz kobieta w sile wieku z powiatu dębickiego, która jest aktualnie hospitalizowana. Obie miały styczność z Covid-19 – mówi Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego.
 
Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 4291 osób, a 2985  poddane jest  kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 51 osób. Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 794 testy. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 17 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. Jedna osoba zmarła.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy