Reklama

Biznes

Kolejne dwie kobiety zakażone koronawirusem na Podkarpaciu

Aneta Gieroń
Dodano: 19.03.2020
50397_wirus
Share
Udostępnij
W południe Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twiterze o kolejnych 20 przypadkach zachorowań na koronawirusa w Polsce. W sumie jest już zakażonych w całym kraju 325 osób, a 5 chorych zmarło. Na Podkarpaciu pacjentów z koronawirusem jest już 16. W czwartek potwierdzono zakażenie u dwóch kobiet.
 
– Dwa nowe przypadki to starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego, która przebywa w ścisłej kwarantannie domowej oraz kobieta w sile wieku z powiatu dębickiego, która jest aktualnie hospitalizowana. Obie miały styczność z Covid-19 – mówi Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego.
 
Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 4291 osób, a 2985  poddane jest  kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 51 osób. Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 794 testy. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 16 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. Jedna osoba zmarła.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy