Reklama

Biznes

Na Podkarpaciu 12 osób zakażonych koronawirusem i 2 tys. na kwarantannie

Aneta Gieroń
Dodano: 18.03.2020
50391_korona
Share
Udostępnij
W środę rano Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego potwierdziła nowy, 12 już przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. To młody mężczyzna z powiatu stalowowolskiego, który przebywa w szpitalu w Mielcu.  W sumie liczba osób w Polsce, które zostały zakażone koronawirusem  wzrosła do 246. 5 chorych zmarło, w tym jedna osoba z Podkarpacia.
 
– Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 3745 osób,  a 2013  poddane jest  kwarantannie.  Hospitalizowanych jest 49 osób. Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 669 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 12 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. 15 marca odnotowano 1 zgon. Ostatni 12 przypadek koronawirusa to młody mężczyzna z powiatu stalowowolskiego, hospitalizowany w szpitalu w Mielcu – informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek.
 
Pod nr telefonu 17-867-13-19 można uzyskać podstawowe informacje dla osób, które powracają z zagranicy i są bezwzględnie zobowiązane do kwarantanny domowej. Informacja ta dotyczy jedynie miejsca odbywania kwarantanny.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy