Reklama

Biznes

Zakaz imprez masowych z publicznością na Podkarpaciu. Koronawirus

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 10.03.2020
50312_wirus
Share
Udostępnij
We wtorek rano premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w związku z coraz większą liczbą osób zarażonych korona wirusem, rząd zdecydował o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce.  Kilka godzin później także wojewoda podkarpacki, Ewa Leniart potwierdziła, że zakazywane będą planowane lub przeprowadzane imprezy masowe z udziałem publiczności na Podkarpaciu. Nie odbędą się m.in. koncerty, targi „Home&Garden” w G2A Arena w Jasionce, festiwale, a mecze siatkówki w Hali Podpromie w Rzeszowie będą mogły zostać rozegrane bez udziału publiczności. 
 
– Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie, w tym potwierdzanie, że dana impreza masowa mimo otrzymania stosownego zezwolenia nie zostanie przeprowadzona lub zostanie przeprowadzona bez udziału publiczności, tak, by nie było konieczne jej przerywanie – mówiła we wtorek Ewa Leniart.
 
Jednocześnie na przejściach granicznych z Ukrainą trwa kontrola sanitarna. Kontroli poddawane są wszystkie osoby przyjeżdżające do Polski. Kontroli poddawani są także podróżni w pociągach. Służby medyczne dokonują pomiaru temperatury, a funkcjonariusze Straży Granicznej pobierają karty lokalizacyjne.
 
W przypadku osoby zgłaszającej złe samopoczucie i z podwyższoną temperaturą, dalsze czynności realizować będą służby sanitarne zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.
 
Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 271 osób, hospitalizowanych jest 8. Od początku wdrożenia badań na koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 73 testy, wszystkie okazały się ujemne.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy