Reklama

Biznes

Barbara Rogowska p.o. dyrektora w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Aneta Gieroń
Dodano: 04.02.2020
49638_rogowska
Share
Udostępnij
Barbara Rogowska, dotychczasowa dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie przy ulicy Warzywnej, od wtorku jest dyrektorem pełniącym obowiązki w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Zastąpiła na tym stanowisku Krzysztofa Bałatę, z którym w poniedziałek zarząd województwa podkarpackiego rozwiązał umowę za porozumieniem stron, po tym , jak w piątek po obradach Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, Bałata podał się do dymisji. Przez najbliższych kilka dni dyrektor Rogowska będzie szefowała obu placówkom, natomiast na początku przyszłego tygodnia ma zostać powołany dyrektor pełniący obowiązki w Wojewódzkim Zespole Specjalistycznym w Rzeszowie.
 
W komunikacie, jaki Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego czytamy: „Zarząd Województwa Podkarpackiego powołał dziś Barbarę Rogowską na pełniącą obowiązki dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Barbara Rogowska będzie pełnić tę funkcję do czasu powołania dyrektora wyłonionego w drodze konkursu.”
 
Barbara Rogowska, która z wykształcenia jest socjologiem oraz specjalistą w dziedzinie pielęgniarstwa neurologicznego, dyrektorem w Wojewódzkim Zespole Specjalistycznym w Rzeszowie została w 2018 roku. Na Uniwersytecie Rzeszowskim ukończyła także podyplomowe studia z zarządzania systemem ochrony zdrowia. W przeszłości pracowała jako pielęgniarska oddziałowa m.in. w ZOZ Nr 1 w Rzeszowie, ZOZ MSWiA w Rzeszowie oraz Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Rudnej Małej.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy