Reklama

Biznes

Solidarni z nauczycielami. Protest na 3 Maja w Rzeszowie

Natalia Chrapek
Dodano: 08.04.2019
45271_plakat
Share
Udostępnij
W poniedziałek, 8 kwietnia odbędzie się  w Rzeszowie pikieta popierająca ogólnopolski protest nauczycieli. Po stronie demonstrujących staną rodzice, uczniowie i samorządowcy. Pikieta rozpocznie się o godz. 14 przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. 3 Maja. 
 
Manifestacja wspierająca strajk nauczycieli potrwa 3 godz. Rodzice, uczniowie oraz samorządowcy będą domagać się większego o jeden tys. zł wynagrodzenia dla pedagogów. To lokalna akcja wspierająca dotychczasowe, wielotysięczne manifestacje, marsze, pikiety i protesty w całej Polsce.
 
Pikieta poparcia protestów dla nauczycieli odbędzie się 8 kwietnia o godz. 14. Protestujący będą domagać się spełnienia postulatu Związku Nauczycielstwa Polskiego, który ma zrównać płace w oświacie ze średnim wynagrodzeniem w Polsce. Do tej pory pensje nauczycieli zaczynały się od 1850 zł netto. 
 
– Po stronie protestujących nauczycieli stanęli już rodzice, uczniowie i samorządowcy. Czas na zwykłych obywateli i obywatelki, na mieszkańców Rzeszowa. W dniu strajku, zbierzmy się pod I Liceum Ogólnokształcącym i pokażmy nauczycielom, że mają nasze wsparcie – czytamy na facebookowym wpisie organizatorów rzeszowskiej pikiety. 
 
W poniedziałek rozpoczął się ogólnopolski strajk Związku Nauczycielstwa Polskiego i potrwa aż do odwołania. Jego termin najprawdopodobniej zbiegnie się również z egzaminami gimnazjalnymi, które planowo powinny się odbyć 10, 11 i 12 kwietnia.  Z kolei 15, 16 i 17 kwietnia ma odbyć się egzamin ósmoklasisty. Protesty nauczycieli mogą sporo namieszać w organizacji uczniowskich testów.  
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy