Reklama

Biznes

Rozwój Podkarpacia zauważony i dostrzeżony przez DKV Euro Service

Materiał partnera
Dodano: 21.12.2018
43245_gl
Share
Udostępnij

Dobiega końca rok 2018 obfitujący w wiele istotnych dla branży TSL (Transport & Logistyka) wydarzeń. Firma DKV, jeden z liderów rynku w zakresie obsługi firm logistycznych, zaoferowała w tym czasie wiele rozwiązań ułatwiających zmaganie się przedsiębiorców tej branży z wymaganiami stawianymi optymalizacji kosztów prowadzonej działalności. Informowaliśmy o tym na bieżąco.

Stała obecność na łamach VIP jest dowodem na to, jak dużą wagę przywiązuje DKV do obecności medialnej na Podkarpaciu.

„Potencjał tego regionu jest dla nas wyznacznikiem rozwoju przedsiębiorstw transportowych, a strategiczne położenie na skrzyżowaniu głównych korytarzy transportowych oraz bliskość rynku wschodniego odgrywają decydującą rolę” – podkreśla Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Polska, który wspólnie z marszałkiem Władysławem Ortylem otwierał tegoroczną Konferencję i Targi TSLA EXPO 2018.

Podczas tegorocznej edycji Konferencji i Targów dominowały kwestie dotyczące najnowszych trendów zarządzania informacją i szeroko rozumianego ryzyka związanego z działalnością transportową. Podczas paneli dyskusyjnych poświęconych

BIG DATA i Optymalizacji Ryzyka w działalności transportowej, do moderowanej przez DKV dyskusji zaproszono praktyków. Prowadzący obydwa panele Jerzy Jezuit z DKV podkreśla, że założeniem było pokazanie obecności konkretnych rozwiązań w życiu realnych przedsiębiorstw. „Bardzo zależało nam, by spotkać się z naszymi obecnymi i potencjalnymi klientami i przedstawić im praktyczne implementacje produktów, jednocześnie weryfikując, czy jesteśmy we właściwym  miejscu i we właściwym czasie. Kilkuset przedstawicieli firm transportowych odwiedzających nasze stoisko i uczestniczących w naszych panelach utwierdziło nas w przekonaniu, że jesteśmy właściwym komponentem rozwiązań Logistyka 4.0” – podkreślają zgodnie Michał Bałakier i Jerzy Jezuit.

Konferencja TSLA EXPO była kulminacją prezentacji rozwiązań oferowanych przez DKV. Informowaliśmy o tym na łamach VIP-a we wszystkich tegorocznych numerach, prezentując:

• jak BIG DATA zmienia rolę systemów kart paliwowych (nr 56 VIP-a)

• rolę integracji opłat drogowych i EETS, czyli DKV Box Europe (nr 57 VIP-a)

• rolę analiz BIG DATA i jej wpływ na przyszłość branży transportowej (nr 58 VIP-a)

•  zaproszenie dla wszystkich obecnych i potencjalnych klientów na TSLA EXPO 2018 (nr 59 VIP-a)   

Poza publikacjami na łamach VIP-a, w maju 2018 r. zorganizowaliśmy konferencję „Ryzyka i sposoby ich zabezpieczenia w międzynarodowej działalności transportowej”, stanowiącą wprowadzenie do tematyki prezentowanej i szerzej omawianej na TSLA EXPO. 

Pracowity dla nas, ale przede wszystkim dla naszych klientów rok 2018 dobiega końca. Nie był to łatwy rok. ale należy podkreślić, że bardzo udany. Bardzo dziękujemy za zaufanie, którym nas Państwo obdarzyliście.

Duże wyzwanie staje przed nami w kolejnych latach. W momencie, gdy powstaje ten tekst, wiemy już, że po ponad 14 godzinach rozmów ministrowie do spraw transportu UE przyjęli przepisy, które uderzą w polskich transportowców. 

Wygrała lansowana przez Francuzów i Komisję Europejską teza: ta sama płaca za tę samą pracę. Polscy kierowcy – jeżeli będą wykonywać przeładunki między krajami Wspólnoty, a więc przewozy kabotażowe – będą musieli otrzymywać minimalną płacę danego kraju, co ogromnie podwyższy koszty naszych firm transportowych i wprowadzi biurokratyczne utrudnienia. 

W dodatku ciężarówka – po wykonaniu kursu – będzie musiała czekać 5 dni na kolejny przewóz. Ponadto nowymi, zaostrzonymi przepisami objęte mają być wszystkie usługi transportowe wykonywane poza państwem, które jest siedzibą firmy transportowej. 

DKV ze swoją szeroką paletą usług jest w stanie zaproponować swoim klientom rozwiązania w każdym z obszarów. Karty DKV i urządzenia do opłat drogowych, obsługę zwrotów zagranicznych podatków, takich jak VAT, w formie „Fakturowania Netto” oraz zwroty podatków takich jak akcyza. DKV oferuje również usługi finansowe i formalne pozwalające zniwelować koszty związane z protekcjonizmem niektórych krajów EU.DKV to od lat pewny i sprawdzony partner na trudnym i wymagającym rynku transportowym.

DKV na konferencji „Ryzyka i sposoby ich zabezpieczenia w międzynarodowej działalności transportowej”

17 maja br. odbyła się w Rzeszowie konferencja „Ryzyka i sposoby ich zabezpieczenia w międzynarodowej działalności transportowej”. W wydarzeniu, zorganizowanym pod patronatem DKV i Ośrodka Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, wzięło udział  ponad 50 przedsiębiorców z całego Podkarpacia.

– Każdy, kto porusza się po drodze, naraża się na ryzyko. Tak było zawsze. Nawet gdy w średniowieczu kupcy ruszali w drogę, byli narażeni na napady lub pobór daniny za skorzystanie z traktu handlowego. Dziś ryzyko jest inne, dotyczy każdego z nas, kto wsiada do samochodu, czy to osobowego, czy wysyłając w drogę TIR-a – mówił we wprowadzeniu do konferencji Jerzy Jezuit z DKV Euro Service Polska.

DKV, oferując swoim klientom najnowocześniejsze produkty i usługi, dostarcza narzędzia i „know-how”, pozwalające optymalizować koszty działalności na rynku transportowym.

W swojej prezentacji Jerzy Jezuit skupił się na praktycznym aspekcie wykorzystania danych i ich zindywidualizowanym wdrożeniu dla każdego kolejnego klienta:

• przedstawiono szczególną rolę opracowania indywidualnych koncepcji zaopatrzenia w informacje w firmie transportowej

• szczegółowo zaprezentowano narzędzia aktywnego monitoringu przepływu danych podczas współpracy z klientem

•  na przykładach zilustrowano zrównoważoną i stałą optymalizację przepływu danych

• całości dopełniło omówienie pojęcia i roli BIG-DATA w całości funkcjonowania przedsiębiorstwa transportowego dziś i jutro.

Podczas konferencji pracownicy DKV na specjalnie przygotowanym stoisku odbyli szereg spotkań z klientami i firmami zainteresowanymi nawiązaniem współpracy.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli odwiedzić nas i poświęcić nam swój cenny czas.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy