Reklama

Biznes

Fryderyk Kapinos prawdopodobnym komisarzem Mielca do czasu wyborów

Aneta Gieroń
Dodano: 05.03.2018
37878_kapinos
Share
Udostępnij
W środę, 28 lutego zmarł Daniel Kozdęba, dotychczasowy prezydent Mielca, a to oznacza, że do czasu jesiennych wyborów samorządowych, premier Mateusz Morawiecki wyznaczy w mieście komisarza. Kandydaturę zgłasza wojewoda i Ewa Leniart już w piątek, 2 marca zaproponowała Fryderyka Kapinosa.

Fryderyk Kapinos jest też oficjalny kandydatem PiS na prezydenta Mielca, o czym partia zdecydowała już w grudniu 2017 roku. Jego osoba została też zgłoszona do stanowiska komisarza w Mielcu, po tym jak został wygaszony mandat dotychczasowego prezydenta, Daniela Kozdęby. Ostateczną decyzję, kto zostanie komisarzem w Mielcu, podejmie premier Mateusz Morawiecki, ale mało jest prawdopodobne, by nie przychylił się do wniosku wojewody. 
 
W dniu 2 marca br. wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wystąpiła do Prezesa Rady Ministrów – zgłaszając propozycję kandydata na pełnienie funkcji prezydenta Mielca do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego prezydenta. Przedstawiono kandydaturę Fryderyka Kapinosa – informuje Małgorzata Waksmundzka – Szarek, rzecznik prasowa wojewody podkarpackiego.
 
Fryderyk Kapinos ma 57 lat, w latach 2007 – 2010 pełnił też funkcję wiceprezydenta Mielca. Żonaty, ma jedno dziecko. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy