Reklama

Biznes

Łącznikiem Rzeszowa z S19 pojedziemy 7 grudnia

Redakcja
Dodano: 27.11.2017
36604_2
Share
Udostępnij

Prawdopodobnie 7 grudnia kierowcy po raz pierwszy pojadą łącznikiem Rzeszowa z drogą ekspresową S19. Prawdopodobnie, bo data jeszcze nie jest oficjalnie potwierdzona, ale właśnie tego dnia w Łańcucie odbędzie się spotkanie przedstawicieli rządu Polski i Ukrainy, a miasto chce, by łącznik otworzyć z ich udziałem. Sama droga będzie gotowa tydzień wcześniej.

Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie potwierdza, że łącznik będzie gotowy do końca listopada, bo wykonawca inwestycji prowadzi prace zgodnie z harmonogramem. – Wykonawca rozpoczął już oznakowanie poziomie, czyli malowanie. Z naszej strony nie ma żadnych opóźnień – tłumaczy.

Oficjalne otwarcie drogi odbędzie się jednak tydzień później, 7 grudnia. W Łańcucie będzie trwać konferencja z udziałem z przedstawicieli rządu Polski i Ukrainy i miasto chce, by przeciąć wstęgę z ich udziałem. – Data jeszcze nie jest potwierdzona – mówi dyrektor MZD Andrzej Świder.

Wraz z oddaniem do użytku łącznika, zostanie otwarty dojazd do ul. Przemysłowej od strony 9. Dywizji Piechoty (był zamknięty od kilku miesięcy), a ciężarówki łącznikiem, omijając miasto, będą mogły przemieszczać się do węzła S19 w Kielanówce. Łącznik ul. Podkarpackiej z S19 liczy 3,5 km. To komunikacyjny węzeł, na którym są trzy ronda turbinowe, wiadukt i przejścia dla zwierząt. Droga ma po dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Z obu jej stron biegnie również ścieżka rowerowa i chodnik dla pieszych.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy