Reklama

Biznes

Podkarpaccy europosłowie w ścisłych władzach PiS

Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 13.09.2016
29203_Glowne
Share
Udostępnij

Tomasz Poręba i Stanisław Ożóg, europosłowie PiS z Podkarpacia, zostali wybrani w niedzielę w skład Komitetu Politycznego tej partii. Senator Zdzisław Pupa został członkiem Komisji Etyki PiS.

Skład ścisłych władz partii, w tym 6 wiceprezesów (zostali nimi Beata Szydło, Mariusz Błaszczak, Joachim Brudziński, Adam Lipiński, Mariusz Kamiński i Antoni Macierewicz) oraz członków 20-osobowego Komitetu Politycznego, wybrała nowa Rada Polityczna, która zebrała się w niedzielę po raz pierwszy od V Kongresu PiS, który odbył się 2 lipca br. Komitet Polityczny reprezentuje partię na zewnątrz. Do jego zadań należy przede wszystkim prowadzenie bieżącej działalności partii, sprawowanie nadzoru nad działaniami prowadzonymi przez Klub Parlamentarny oraz zatwierdzanie kandydatów PiS w wyborach doSejmu RP i do Parlamentu Europejskiego.

-Traktuję to jako wyraz docenienia mojej aktywności zarówno w Brukseli, jak i w Polsce. Rząd Prawa i Sprawiedliwości chce w najbliższych latach podjąć wysiłek przełamania wielu ograniczeń w rozwoju naszego kraju, zarówno tych administracyjnych, jak i infrastrukturalnych. Jako wiceprzewodniczący Komisji Transportu w Parlamencie Europejskim będę nadal robić wszystko, by przez Polskę przebiegały strategiczne szlaki komunikacyjne, ze szczególnym uwzględnieniem szlaku Via Carpathia – skomentował swój wybór Tomasz Poręba.

A Stanisław Ożóg pochwalił się na swoim profilu na Facebooku, że w wyborach do Rady Politycznej osiągnął piąty wynik, po ministrach Elżbiecie Rafalskiej, Marku Gróbarczyku, Elżbiecie Witek i Krzysztofie Tchórzewskim. 

W 6-osobowej partyjnej Komisji Etyki znalazł się podkarpacki senator Zdzisław Pupa. Komisja m.in. ocenia zgodność postępowania członków partii z zasadami etycznymi określonymi w Kodeksie Etycznym PiS.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy