Reklama

Biznes

Andrzej Gutkowski wiceprezydentem Rzeszowa z ramienia PO

Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 16.12.2014
16844_gutk
Share
Udostępnij
Nie Jolanta Kaźmierczak ani Robert Homicki, lecz Andrzej Gutkowski, wicedyrektor ds. administracyjnych Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli, będzie od 1 stycznia nowym wiceprezydentem Rzeszowa z ramienia Platformy Obywatelskiej.
 
To wynik koalicji w Radzie Miasta pomiędzy PO a stanowiącym zaplecze prezydenta Tadeusza Ferenca największym klubem w Radzie – Rozwojem Rzeszowa. Gutkowski zastąpi na tym stanowisku innego przedstawiciela PO, Romana Holzera, który na początku przyszłego roku przechodzi na emeryturę. Jego kandydatura została jednogłośnie zaakceptowana przez struktury miejskie PO.
 
50-letni Andrzej Gutkowski ukończył Wydział Prawa i Administracji UMCS w Lublinie oraz podyplomowe studia z zakresu zarządzania projektami UE. Obecnie jest wicedyrektorem Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli, gdzie pracuje od 25 lat. Członek PO od 2005 r. W listopadowych wyborach bezskutecznie ubiegał się o mandat w Radzie Miasta Rzeszowa.
 
– Jest człowiekiem kompetentnym, a jego doświadczenie zawodowe odpowiada zakresowi prac, którym zajmie się w ratuszu po swoim poprzedniku – podkreśla Jolanta Kaźmierczak, szefowa miejskich struktur PO.
 
Nazwisko Gutkowskiego nie pojawiało się na dziennikarskiej giełdzie. Pierwszą, o której mówiono w kontekście stanowiska wiceprezydenta, była właśnie Jolanta Kaźmierczak.
 
Jednak nie zdecydowała się na objęcie tego stanowiska, tłumacząc, że spełnia się jako radna i wicedyrektor podkarpackiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych. Mówiono też o Marku Porębie, prezesie Stali Rzeszów, który nie dostał się do Rady Miasta, jednak Kaźmierczak stanowczo zdementowała, by jego kandydatura miała być w ogóle wysuwana. Pojawiało się także nazwisko Roberta Homickiego – jego kandydaturę obstawiał np. Konrad Fijołek, wiceprzewodniczący Rady Miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa.Andrzej Gutkowski obejmie swoje obowiązki od 1 stycznia 2015 r. – Szczegóły są dogadane – podkreśla Jolanta Kaźmierczak. – Umowa koalicyjna zostanie podpisana być może jeszcze w tym tygodniu. Kiedy dokładnie, trudno powiedzieć, zwłaszcza, że mamy gorący okres przedświąteczny. Ale wszystko idzie zgodnie z planem.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy