Reklama

Biznes

Rzeszowska PO przedstawiła kandydatów na miejskich radnych

Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 07.10.2014
15121_10248_IMG_2182
Share
Udostępnij
W trzech z czterech okręgów wyborczych do Rady Miasta Rzeszowa PO wystawia „pewniaki”, czyli obecnych radnych: Andrzeja Deca (przewodniczący Rady Miasta), Jolantę Kaźmierczak (szefowa klubu PO w Radzie) i Marcina Deręgowskiego. Nowa twarz to przedsiębiorca Robert Homicki, lider listy w okręgu nr 2.
 
Do Rady Miasta kandyduje m.in. Marek Poręba, radny powiatu rzeszowskiego, były zastępca wójta Trzebowniska. Ciekawostką jest obecność na liście w okręgu nr 3 Ryszarda Tomasza Paulukiewicza, na początku lat 90. prezesa spółki wydającej Dziennik Obywatelski AZ. Zabraknie natomiast Jacka Kiczka, który będzie startował z listy PiS (oznacza to jego powrót do tej partii po latach politycznej „emigracji”) oraz Kazimierza Myrdy, który widzi swoją przyszłość raczej w proprezydenckim Rozwoju Rzeszowa. Działacze PO uważają, że mają mocną listę i liczą na 7 mandatów w Radzie Miasta.
Platforma zapowiadała, że podczas wtorkowej konferencji prasowej przedstawi kandydata tej partii na prezydenta Rzeszowa. W konferencji miał uczestniczyć wiceminister Zbigniew Rynasiewicz, lider PO na Podkarpaciu.
 
Dziś rano otrzymaliśmy maila z biura PO, że w związku ze zmianą kalendarza zajęć Rynasiewicza, nie będzie on mógł przyjechać na Podkarpacie, w związku z czym prezentacja kandydata na prezydenta odbędzie się w innym terminie.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy