Reklama

Biznes

Amerykanie chcą rozwijać loty cargo z Jasionki do USA

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 05.02.2023
71388_samoloty
Share
Udostępnij
National Air Cargo, amerykańskie czarterowe linie lotnicze cargo z siedzibą w Orlando, zainteresowane są uruchomieniem kompleksowych usług cargo między Rzeszowem a USA. W rzeszowskim Urban Lab przedstawili swoje plany przedstawicielom biznesu podczas konferencji „Rzeszów Air Cargo Event”.
 
Firma posiada swoje placówki na pięciu kontynentach i zatrudnia ponad 600 pracowników na całym świecie. Jak przekonuje prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, uruchomienie jej oddziału w Rzeszowie byłoby wielką szansą dla lokalnego biznesu.
 
– Rzeszów jest na świcie wskazywany jako nowa stolica Europy, niestety za sprawą tragicznych wydarzeń, jakie dzieją się w Ukrainie, a także wszystkich geopolitycznych zmian z tym związanych. Zmiany te oznaczają, że jesteśmy i będziemy na wiele lat do przodu miastem, które stanie się bardzo ważnym hubem transportowym dla Europy i świata – mówi prezydent Konrad Fijołek. 
 
Samorząd podkarpacki od wielu lat marzył o rozwoju lotów cargo z Jasionki. Rozmawiano o tym i z Amerykanami. Okazało się, że to niestety wojna przyspieszyła rozwój w tym kierunku. Od jej wybuchu lotnisko uczestniczy w operacjach cargo na ogromną skalę. W Jasionce lądowały i nadal lądują największe, najciekawsze samoloty świata, m.in. globemastery, herculesy, jumbo jety, czy Air Force One. To dało też motywację do rozmów o lotach komercyjnych, realizowanych dla przemysłu i przedsiębiorców.

Władze Rzeszowa liczą, że wojna w Ukrainie szybko się skończy, a następnie ruszy odbudowa naszego sąsiedniego kraju, co uruchomi wielkie procesy gospodarcze. To także zmieni pozycję Rzeszowa, przyspieszy i uaktywni jeszcze mocniej ruch towarowy, który i tak na naszym lotnisku i drogach w ostatnim czasie mocno się ożywił.  
 
– To na pewno oznaczać będzie znaczny wzrost liczby połączeń i transportów lotniczych z naszego portu. To doskonała okazja przede wszystkim dla naszych firm, żeby się jeszcze mocniej rozwijać. Dlatego serdecznie dziękuję prezesowi firmy National Air Cargo, panu Christopherowi Alfowi za osobiste przybycie do nas. To dla nas bardzo ważny gest, który odczytujemy jako dużą szansę. Jestem głęboko przekonany, że po dzisiejszym wstępnym spotkaniu postawimy kolejny krok, który zaowocuje ważnymi decyzjami. Nasze miasto i lotnisko są znakomicie skomunikowane z resztą kraju, mamy autostradę A4, drogę ekspresową S19, dlatego na cargo skorzystają także firmy spoza Podkarpacia. Jest tu z pewnością potencjał, aby wypełnić boeingi 747 – mówi prezydent Konrad Fijołek.  
 
Celem konferencji, która odbyła się w Urban Lab było podzielenie się z przedstawicielami biznesu ideą zapewnienia częstych połączeń między USA-RZE-USA poprzez National Air Cargo oraz zaoferowanie im gwarantowanej przepustowości i kompleksowej obsługi, wliczając w to usługi o wartości dodanej takie jak „Door-Door”.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy