Reklama

Biznes

CBA u szefowej rzeszowskiej Prokuratury Apelacyjnej

Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 11.07.2014
13520_Anna-Habalo
Share
Udostępnij
Funkcjonariusze CBA, na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, weszli w piątek do gabinetu Anny Habało, szefowej Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie. Decyzją prokuratora generalnego, została ona natychmiast zawieszona w czynnościach. Jednocześnie rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie wyjaśniające. Dokonano przeszukania i zabezpieczono dokumenty. Działania CBA mają związek z „podejrzeniem przestępstw korupcyjnych i powoływanie się na wpływy w ministerstwie infrastruktury”. 
 
Według TVN24, przeszukano także mieszkanie dr Zbigniewa Niezgody,  prokuratora w stanie spoczynku, byłego prokuratora okręgowego w Rzeszowie i wpływowej postaci w wymiarze sprawiedliwości, wykładowcy Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. Według tej samej stacji, CBA prowadzi także czynności wobec byłego szefa Delegatury UOP w Rzeszowie.
To nie pierwsze wizyty funkcjonariuszy CBA u osób publicznych z Podkarpacia w ramach tego samego śledztwa. W czwartek przeszukali oni rzeszowskie biuro posła Jana Burego, lidera podkarpackiego PSL i szefa klubu  parlamentarnego ludowców. Bury przyznał, że zna dwóch biznesmenów z Leżajska, którym prokuratura postawiła zarzut powoływania się na wpływy u Zbigniewa Rynasiewicza, wiceministra infrastruktury i rozwoju.
Chodzi o Mariana D. i Pawła K. – prezesa i wiceprezesa firmy paliwowej. Kilka dni temu CBA przeszukało także gabinet Rynasiewicza w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju i jego dom w Grodzisku Dolnym k. Leżajska. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy