Reklama

Biznes

Głosowanie na projekty z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2015

Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 26.06.2014
13332_12839_10342_ratusz
Share
Udostępnij
Rozpoczęło się głosowanie na inwestycje zgłoszone przez mieszkańców Rzeszowa, różne instytucje, rady osiedli do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2015. Potrwa ono do 14 lipca. Wtedy dowiemy się, które ze zgłoszonych wniosków będą realizowane w przyszłym roku i zostaną sfinansowane z RBO. Na liście znajduje się 51 wniosków.
 
Pierwotnie do RBO 2015 zgłoszono 96 wniosków. Ich lista znacznie się skróciła głównie z tego powodu, że kilka z nich się powtarzało. „Rekordzistką” była inwestycja pod nazwą „Budowa fontanny, strumienia i sceny wraz z infrastrukturą w Parku Papieskim”, którą zgłosiło aż 31 podmiotów, na identyczny koszt – ponad 5,5 mln zł (jest to najbardziej kosztowna inwestycja zgłoszona do RBO, która została poddana głosowaniu). W takim przypadku wniosek ujmowano pod jedną pozycją.
Z listy wypadło kilka zgłoszonych wniosków, m.in. najbardziej kosztowna inwestycja zgłoszona pierwotnie do RBO: budowa wielopoziomowego parkingu miejskiego z rozwiązaniem dojazdu do Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. Podwisłocze – 6 mln zł. Podobny los spotkał też np. wniosek pod nazwą „Budowa pomnika św. Jana Pawła II jako upamiętnienia jego pielgrzymki na Rzeszowszczyznę wraz z zagospodarowaniem terenu wokół pomnika” za 3,1 mln zł. 

Najkosztowniejsze – obok zagospodarowania parku papieskiego – inwestycje, które zostały poddane głosowaniu, to: przyspieszenie rewitalizacji Parku Miejskiego przy ul. Rycerskiej – 2,8 mln zł; remont i modernizacja boisk sportowych przy Zespole Szkół Nr 6 przy ul. Solarza – 2,5 mln zł; remont boiska sportowego przy SP Nr 13, budowa bieżni, ogrodzenia oraz mini trybun sportowych – 2,2 mln zł; budowa jednopasmowego ronda na skrzyżowaniu ul. Strzyżowskiej i Bł. Karoliny wraz z zatoką  autobusową na ul. Bł. Karoliny – 1,6 mln zł; a także budowa zadaszenia pneumatycznego na boisku treningowym na stadionie miejskim lub Orlik przy IV LO – 1,5 mln zł.
 
Głosować na inwestycje zgłoszone do RBO mogą ci mieszkańcy Rzeszowa, którzy ukończyli 16 lat. Można głosować za pośrednictwem strony internetowej (https://bo.apex.erzeszow.pl/) lub poprzez wypełnienie formularza dostępnego w siedzibach rad osiedlowych, w biurze Rady Miasta Rzeszowa (Aleja Pod Kasztanami 8), Urzędzie Miasta Rzeszowa oraz w punktach obsługi mieszkańców (CH Plaza, Galeria Handlowa Nowy Świat, Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall, hipermarket Real). Inną możliwością jest zeskanowanie formularza i wysłanie go na adres: rbo.erzeszow.pl. Każdy może oddać głos na dwa dowolne projekty, wpisując na karcie do głosowania numery zadań. Głosować można do 14 lipca.
 
Szczegółowe informacje na stronie Urzędu Miasta Rzeszowa:  http://www.rzeszow.pl/miasto-rzeszow/rzeszowski-budzet-obywatelski-na-2015-rok
 
Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Rzeszowa z 29 kwietnia br., planowana kwota na inwestycje w ramach RBO w przyszłorocznym budżecie wyniesie 6,5 mln zł (w tym roku było to 5 mln).
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy