Reklama

Biznes

Ranking “Newsweeka”. Na 5. miejscu Wojciech Bakun

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 18.10.2022
68141_bakun
Share
Udostępnij
Tygodnik Newsweek opublikował listę najlepszych prezydentów polskich miast. Pierwsze miejsce zajął prezydent Inowrocławia, Ryszard Brejza. Z Podkarpacia wyróżniono tylko prezydenta Przemyśla, Wojciecha Bakuna, który w rankingu zajął 5. miejsce i wyprzedził m.in. Aleksandrę Dulkiewicz, prezydent Gdańska, czy Tadeusza Truskolaskiego z Białegostoku. W ubiegłym roku tygodnik wyróżnił Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia. 
 
Ranking N15 realizowany przez redakcję tygodnika "Newsweek" to plebiscyt, w którym głosy na siebie oddają sami prezydenci miast. Nad przebiegiem głosowania czuwa kapituła.
 
– Ranking, w którym sami państwo wybierają najlepszych, trzeba moim zdaniem docenić. Dziękuję wam za to, że nie doszło dzięki wam do wyborów kopertowych, że dzięki wam przyjęliśmy 3,5 miliona uchodźców. Polska jest tak silna, jak silne są samorządy — mówił Tomasz Sekielski, redaktor naczelny "Newsweeka".
 
– Wiele mówiliśmy o problemach samorządu. Samorząd jest fundamentem zdrowej rzeczpospolitej. To władza najbliższa mieszkańcom. Wyciąga pomocną rękę w każdym kryzysie. Nie dajmy sobie tego zabrać. Walczmy o Polskę demokratyczną i samorządną. Bez nienawiści, odzierania z godności – stwierdził laureat pierwszego miejsca, Ryszard Brejza. – Wszystkiego najlepszego życzy Ryszard Brejza, a nie Ryszard B.
 
W niedawnej rozmowie z naszym magazynem VIP Biznes&Styl, prezydenta Przemyśla, Wojciecha Bakuna mówił: Przemyśl w ostatnich miesiącach udowodnił, że potrafi pomagać jak nikt inny w Europie. Gdy w lutym wybuchła wojna na Ukrainie 60-tysięczny Przemyśl w południowo-wschodniej Polsce, w miesiąc pomógł 700 tysiącom Ukraińców. To jest kwintesencja naszej otwartości i chęci pomagania.
 
Wojciech Bakun, od 2018 roku prezydent Przemyśla – w tym też mieście urodził się w 1981 roku. Polityk i przedsiębiorca. W 2015 roku zdobył mandat posła startując w okręgu krośnieńskim z pierwszego miejsca na liście Kukiz’15. W 2018 roku w II turze wyborów samorządowych zdobył prawie 75 proc. głosów i został prezydentem Przemyśla. 

Laureaci tegorocznego rankingu prezydentów "Newsweeka"
1. Inowrocław Ryszard Brejza
2. Wrocław Jacek Sutryk
3. Świdnica Beata Moskal-Słaniewska
4. Kołobrzeg Anna Mieczkowska
5. Przemyśl Wojciech Bakun
6. Białystok Tadeusz Truskolaski
7. Ostrów Wlkp. Beata Klimek
8. Chełm Jakub Banaszek
9. Ciechanów Krzysztof Kosiński
10. Ostrowiec Św. Jarosław Górczyński
11. Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz
12. Wałbrzych Roman Szełemej
13. Ełk Tomasz Andrukiewicz
14. Jastrzębie-Zdrój Anna Hetman
15. Nowy Sącz Ludomir Handzel
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy