Reklama

Biznes

Rondo koło ZUS otwarte, kiedy przejazd pod Batorego?

Alina Bosak
Dodano: 30.09.2022
67604_ron_900_x_600
Share
Udostępnij
W tym tygodniu otwarto przejazd przez nowe rondo koło siedziby rzeszowskiego ZUS. Można nim przejechać w kierunku ul. Fredry, Orzeszkowej i Batorego. Trwa jeszcze budowa zatoczki autobusowej i ścieżki rowerowej. Cała inwestycja ma się zakończyć do końca października. – Wkrótce będziemy też omgli przejechać pod torami w ciągu ul. Batorego – zapowiada prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.
 
– Już dziś kierowcy mogą przejechać  przez nowe rondo przy budynku ZUS. To oznaka nadchodzącego wielkimi krokami finiszu potężnej, wartej 50 mln złotych inwestycji drogowej. Już niebawem będzie można przejechać po świeżo przebudowanych ulicach w centrum miasta. Trwające od początku ubiegłego roku prace idą zgodnie z planem, a już niedługo będziemy mogli otworzyć dla ruchu wyczekiwany przejazd pod wiaduktem kolejowym w ciągu ul. Batorego – informuje prezydent Rzeszowa. Na swoim profilu w mediach społecznościowych umieścił również filmik ze spaceru po ulicach, których remont powoli się kończy.
 
Wprawdzie rondo w rejonie siedziby rzeszowskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, u zbiegu ulic Głowackiego i Fredry, wybudowano sprawnie (zaczęto w lipcu, więc ulica była częściowo zamknięta przez niespełna trzy miesiące), ale cała inwestycja przebudowy dróg w tym rejonie trwa już trzy lata. 

Milionowa inwestycja

Warta blisko 52 mln zł inwestycja obejmuje przebudowę kilkunastu ulic m.in. Fredry, Śniadeckich, Orzeszkowej, Styki, Batorego, Żółkiewskiego oraz Siemieńskiego jest jedną z największych inwestycji drogowych Rzeszowa ostatnich lat. Dzięki niej poprawi się komunikacja w centrum Rzeszowa – kierowcy m.in. będą mogli korzystać z wygodnego przejazdu pod torami w ciągu ul. Batorego. Kiedyś ten przejazd był wąski i obowiązywał tam ruch wahadłowy. Nowy będzie szerszy – samochody będą mogły równocześnie jeździć w obydwu kierunkach, co poprawi komunikację pomiędzy północną i południową częścią miasta.  

Otwarcie przejazdu pod Batorego

– Wkrótce będzie można przejechać pod torami w ciągu ulicy Batorego – obiecuje w nagraniu z budowy prezydent Fijołek. – Wczoraj (w środę, 28 października – dop. red.) zaczęto tam już kłaść masę bitumiczną na pierwszym pasie. Za chwilę wykonane zostaną chodniki i ścieżka rowerowa. Pod drogą zbudowano zbiornik na wodę deszczową, który ma uchronić przejazd przed zalaniem. Ze względu na prace archeologiczne otwarcie się opóźniło, ale wspólnie z wykonawcą mobilizujemy wszystkie siły, żeby otworzyć ten przejazd – zapewnia prezydent.
 
Przebudowa ulic w śródmieściu ma usprawnić komunikację w rejonie dworca głównego PKP i dworca MKS. Budowa ronda jest jednym z ostatnich akordów tej przedłużającej się inwestycji. Nowe rondo jest dwupasmowe. Okalać je będzie ścieżka pieszo-rowerowa. Ma być wykonana do końca października.
 
Przejazd pod ul. Batorego wkrótce ma być oddany. Fot. Adam Lampart, UM Rzeszowa
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy