Reklama

Biznes

Jeden bilet na pociąg i autobus po Rzeszowie

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 28.09.2022
67564_romankiewicz
Share
Udostępnij
Od 1 października podróżni korzystający z kolejowych połączeń regionalnych i autobusów w Rzeszowie będą mogli jeździć na jednym bilecie miesięcznym. Zintegrowany Bilet Pociąg + Autobus to oferta między innymi dla dzieci i młodzieży oraz studentów. Strefowy bilet miesięczny będzie uprawniał do przejazdów pociągami POLREGIO oraz rzeszowską komunikacją miejską ZTM.
 
Oferta została przygotowana przez POLREGIO S.A. oraz Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Bilet strefowy będzie umożliwiał przejazdy pociągami POLREGIO na obszarze ograniczonym stacjami: Dębica, Przeworsk, Kolbuszowa, Strzyżów, który jest podzielony na 4 strefy kolejowe oraz komunikacją miejską na całej sieci obsługiwanej przez ZTM Rzeszów.
 
– Cieszę się, że mieszkańcy centralnej części naszego regionu w końcu będą mogli korzystać ze zintegrowanego biletu. Wierzę, że będzie to znacząca ulga finansowa, zwłaszcza dla rodziców dzieci i młodzieży uczącej się w stolicy Podkarpacia – mówi marszałek Władysław Ortyl.
 
Z ulgi 49% skorzystają dzieci i młodzież w okresie od rocznego przygotowania przedszkolnego do ukończenia szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej – publicznej lub niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej. Ulga będzie obowiązywać nie dłużej niż do ukończenia 24. roku życia.
 
Z ulgi 51% skorzystają studenci szkół wyższych i słuchacze kolegiów pracowników służb społecznych do ukończenia 26. roku życia oraz doktoranci do ukończenia 35. roku życia.

Bilet strefowy będzie można nabyć w kasie biletowej, u obsługi pociągu lub za pośrednictwem elektronicznych kanałów sprzedaży (mPOLREGIO, KOLEO, E-PODRÓŻNIK BILETY) – w przedsprzedaży do 30 dni naprzód.
 
Ceny biletów będą zróżnicowane ze względu na 4 strefy, wewnątrz których znajdują się stacje i przystanki obsługiwane przez POLREGIO:

Strefa I – Rzeszów Główny, Rzeszów Zachodni, Rudna Wielka, Świlcza, Rzeszów Załęże, Strażów, Rzeszów Staroniwa, Rzeszów Osiedle, Rzeszów Zwięczyca, Boguchwała, Miłocin, Zaczernie, Rogoźnica koło Rzeszowa.
 
Bilet normalny – 172,00 zł, ulga 49% dla dzieci i młodzieży – 87,72 zł, ulga 51% dla studentów – 84,28 zł.
 
Strefa II – Trzciana, Będziemyśl , Krzemienica, Łańcut, Wisłoczanka, Babica , Babica Kolonia, Czudec, Głogów Małopolski, Budy Głogowskie.
 
Bilet normalny – 227,00 zł, ulga 49% dla dzieci i młodzieży – 115,77 zł, ulga 51% dla studentów – 111,23 zł.
 
Strefa III – Sędziszów Małopolski, Ropczyce Witkowice, Ropczyce, Głuchów, Kosina, Rogóżno koło Łańcuta, Grzęska, Zaborów Błonia, Zaborów, Strzyżów nad Wisłokiem, Widełka, Kolbuszowa.
 
Bilet normalny – 295,00 zł, ulga 49% dla dzieci i młodzieży – 150,45 zł, ulga 51% dla studentów – 144,55 zł.
 
Strefa IV – Lubzina, Dębica Wschodnia, Dębica, Przeworsk.
 
Bilet normalny – 336,00 zł, ulga 49% dla dzieci i młodzieży – 171,36 zł, ulga 51% dla studentów – 164,64 zł.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy