Reklama

Biznes

Strabag rozbuduje Warszawską. 4 pasy do autostrady

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 01.07.2022
64793_warszawska
Share
Udostępnij
Miasto rozstrzygnęło przetarg na rozbudowę ulicy Warszawskiej w Rzeszowie i w tym miesiącu podpisze umowę z jego zwycięzcą firmą Strabag, a zaraz potem prace budowlane będą się mogły rozpoczynać. Inwestycja jest skoordynowana z inwestycją powiatu rzeszowskiego, który już rozpoczął poszerzanie ulicy poza granicami miasta. Dzięki współpracy samorządów do węzła autostrady A4 „Rzeszów Północ” od przyszłego roku będzie można dojechać czteropasmówką (po dwa pasy ruchu w obu kierunkach).
 
Do przetargu na realizację jednej z największych w tym roku inwestycji Rzeszowa zgłosiły się trzy firmy. Ich oferty wahały się od prawie 33,5 do ponad 39 mln zł. Na to zadanie miasto miało przygotowane 31,65 mln zł. Konrad Fijołek podjął decyzję o dołożeniu dodatkowych pieniędzy na to zadanie. Dzięki temu udało się wybrać wykonawcę przebudowy odcinka ul. Warszawskiej. Zajmie się tym firma Strabag, która złożyła najniższą (prawie 33,5 mln zł) ofertę. Podpisanie umowy z wykonawcą odbędzie się w lipcu. I wtedy będą mogły rozpocząć się prace. 

Rozbudowany do czterech pasów ruchu będzie odcinek ul. Warszawskiej o długości prawie kilometra, od wysokości skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy Rzeszowa. Inwestycja obejmie także rozbudowę skrzyżowań i dróg podporządkowanych do ul. Warszawskiej, budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Myśliwską, rozbudowę odcinków ulic: Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej. Częścią tego zadania będzie m.in. także budowa chodnika (szerokość do 2 m), ścieżki pieszo-rowerowej  (szerokość 3 m), przebudowa zatok autobusowych, oświetlenia drogowego. W ramach tej inwestycji zostanie także wybudowana kanalizacja deszczowa. Zadanie ma być zakończone jesienią przyszłego roku. 
 
W połowie przyszłego roku  zakończyć się ma poszerzanie drogi, która jest przedłużeniem ul. Warszawskiej poza granicami miasta. To zadanie obejmuje odcinek o długości ok. 3 km od granicy Rzeszowa do węzła autostrady A4 „Rzeszów Północ”. Inwestorem jest Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. Miasto Rzeszów uczestniczy finansowo w tym przedsięwzięciu, ponieważ część przebudowywanej drogi przebiega przez osiedle Pogwizdów Nowy. – Wsparliśmy tę przebudowę kwotą ponad 12 mln zł – mówi prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy