Reklama

Biznes

Podkarpackie na lotniczych targach w Berlinie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 22.06.2022
64560_targi
Share
Udostępnij
Województwo podkarpackie promuje się na trwających właśnie lotniczych targach ILA 2022 w Berlinie. To jedna z trzech największych wystaw lotniczych na świecie. Wspólne stoisko przygotował samorząd województwa z Rzeszowem oraz Stalową Wolą.
 
W środę otworzyli je:  Piotr Pilch, wicemarszałek województwa; Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa i Tomasz Miśko, dyrektor tarnobrzeskiego oddziału ARP, który reprezentował prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego.
 
– Zależy nam na rozwijaniu innowacyjnych, nowoczesnych technologii, dlatego jako samorząd wraz z przedsiębiorcami musimy uczestniczyć w tego typu targach. Życzę państwu abyście wyjechali stąd z nowymi kontaktami, kontraktami i zamówieniami. Jako jedyny region w kraju mamy inteligentną specjalizację – Lotnictwo i Kosmonautykę. 90 procent krajowego przemysłu lotniczego jest skoncentrowana u nas – mówił Piotr Pilch.
 
O współpracy z Doliną Lotniczą mówił Konrad Fijołek. 
 
– To doskonały przykład współpracy biznesu z administracją publiczną. Wracamy tutaj z wielką przyjemnością i wielką nadzieją, że kooperacja między firmami lotniczymi będzie kwitła. Dotychczasowe działania zaowocowały tym, że w Rzeszowie i w okolicach mamy przemysł lotniczy niemal z całego świata. Jesteśmy otwarci na każdy rodzaj współpracy –dodał Konrad Fijołek.
 
Lotnictwo to gospodarcze DNA Podkarpacia, a Lotnictwo i Kosmonautyka to inteligentna specjalizacja województwa, jedyna taka w kraju. W targach uczestniczą przedstawiciele 33 firm z Podkarpacia z branży lotniczej, które będą korzystać ze  stoiska województwa podkarpackiego. Są to przedsiębiorcy zrzeszeni w Dolinie Lotniczej.
 
ILA to najstarsza tego typu impreza na świecie. Po raz pierwszy odbyła się w 1909 roku. Podkarpackie bierze w nich udział już po raz czwarty. Tegoroczna edycja targów odbywa się po czteroletniej przerwie. W obecnej edycji bierze udział ponad 500 wystawców z całego świata. Niestety, to zdecydowanie mniej niż przed pandemią.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy