Reklama

Biznes

Budowa Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 31.05.2022
63891_sport
Share
Udostępnij
W poniedziałek rozpoczęła się budowa Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia. Obiekt powstaje w rejonie ul. Wyspiańskiego, na działkach, które zostały przekazane przez miasto SMS Resovia w wieczyste użytkowanie. 
 
– Ta inwestycja, jej realizacja będzie oznaczała umacnianie się Rzeszowa na mapie sportowej kraju, na mapie miast, które przyciągają piłkarskie talenty. To zadanie świetnie wpisuje się w strategię, którą w naszym mieście realizujemy, czyli podnoszenie jakości życia, kształcenia a także wzmacniania marki Rzeszów – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 
 
Wizualizacja Pracownia Projektowa Architektoniczno-Budowlana Orlewski.
 
– W grudniu 2019 roku Rada Miasta Rzeszowa jednomyślnie podjęła decyzję o przekazaniu terenu pod tę inwestycję – dodał Tomasz Kamiński, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa. 
 
– Gorąco zapraszamy na treningi i do nowej szkoły, w której będziemy mogli szkolić nowe pokolenie piłkarzy – zachęcał Dariusz Jęczkowski, dyrektora sportowy w SMS Resovia. 

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie

Nowy budynek SMS Resovia będzie składał się ze szkoły oraz bursy. Część szkolna będzie przeznaczona dla 300 osób. Znajdzie się w niej pięć sal lekcyjnych i trzy pracownie: plastyczna, chemiczna, fizyczna a także gabinety dyrekcji, sekretariat, księgowość, pokój nauczycielski, pokoje trenerów. W bursie będzie miejsce dla ok. 150 osób. Obiekt ma być gotowy w sierpniu 2023 roku. 
 
Powierzchnia całkowita budynku: 3 357 m kw.
Powierzchnia użytkowa: 2 220 m kw.
Liczba kondygnacji: 3 
Kubatura budynku: 15 412 m kw.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy