Reklama

Biznes

Wołodymyr Zełenski: Rzeszów “Miasto-Ratownik”

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 23.05.2022
63540_rzeszow
Share
Udostępnij
Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski uhonorował w niedzielę Rzeszów tytułem "Miasta-Ratownika". – To ogromny zaszczyt i wyróżnienie przede wszystkim dla naszych mieszkańców, którzy nieśli i wciąż niosą pomoc uchodźcom – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 
 
Tytuł „Miasta-Ratownika” został stworzony dla miast partnerskich, które niosą pomoc Ukrainie i jej obywatelom. Rzeszów jest pierwszym miastem, który otrzymał to szczególne, ważne wyróżnienie. Przemawiając w niedzielę w Radzie Najwyższej, podczas wizyty prezydenta RP Andrzeja Dudy na Ukrainie, Wołodymyr Zełenski powiedział, że tuż przed wystąpieniem podpisał "dekret, który jest podkreśleniem szczególnej roli polskiego miasta Rzeszów". 

Tytuł „Miasta-Ratownika” dla Rzeszowa

– W imieniu całego narodu ukraińskiego wyrażam wdzięczność Rzeszowowi – pierwszemu Miastu-Ratownikowi – powiedział Zełenski, a co przytoczyła Polska Agencja Prasowa. 
 
– Jest to wyróżnienie przede wszystkim dla mieszkańców Rzeszowa, którzy od pierwszego dnia wojny pomagali uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy, zbierali dary, które transportowaliśmy za naszą wschodnią granicę. Ta pomoc do dzisiaj jest udzielana w różnych wymiarach przez rzeszowian –komentuje Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. – W szczycie fali uchodźców w Rzeszowie, mieście liczącym ok. 200 tys. mieszkańców, było ok. 100 tys. uchodźców. To liczba, która symbolizują, jak duży był to wysiłek i jak duża była pomoc mieszkańców. W imieniu rzeszowian dziękuję za to wyróżnienie.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy