Reklama

Biznes

Co z tą Polską?! W środę wykład w Rzeszowie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 05.05.2022
63107_polska
Share
Udostępnij
Już za tydzień, w środę, 11 maja o godz. 17 w Filharmonii Podkarpackiej wykład „Co z tą Polską? Czy demokracja przetrwa?” organizowany przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ramach cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”. Gośćmi spotkania będą: prof. Andrzej Rychard oraz prof. Radosław Markowski. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale wcześniej trzeba pobrać bilet ze strony – https://wielkiepytania.wsiz.pl/wpwn/wydarzenia/co-z-ta-polska/rejestracja. Są jeszcze wolne miejsca!
 
Podczas najbliższego spotkania z cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” rozmawiać będą prof. Andrzej Rychard, profesor nauk humanistycznych, socjolog, wykładowca akademicki, dyrektor Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk oraz prof. Radosław Markowski, profesor nauk społecznych, politolog, socjolog, nauczyciel akademicki i publicysta, specjalista w zakresie porównawczych nauk politycznych i analizy zachowań wyborczych. Spotkanie poprowadzi publicysta „Tygodnika Powszechnego” red. Wojciech Bonowicz, znakomity dziennikarz i pisarz, który każdy wykład w Rzeszowie kończy niezapomnianą dyskusją.
 
  
Podczas spotkania „Co z tą Polską? Czy demokracja przetrwa?” będzie możliwość zadania gościom pytań. Ich treść można przesyłać mailem na adres: bow@wsiz.edu.pl lub zadać w trakcie wydarzenia.
 
 
Cykl wykładów „Wielkie pytania w nauce” powstał z inicjatywy prof. Tadeusza Pomianka, prezydenta WSIiZ, i realizowany jest od 2016 roku we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym”. Spotkania organizowane są w formie otwartych, niekomercyjnych wykładów z udziałem autorytetów świata nauki. Do tej pory prelegentami „Wielkich Pytań w Nauce” byli między innymi: ks. prof. Michał Heller, śp. prof. Jerzy Vetulani, prof. Jerzy Bralczyk, prof. Stefan Chwin, prof. Krzysztof Jakowicz, dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska, ks. prof. Alfred Wierzbicki oraz Michał Ogórek, Anna Dymna i Wojciech Bonowicz. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy