Reklama

Biznes

Donald Tusk we wtorek na Uniwersytecie Rzeszowskim

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 24.04.2022
62757_tusk
Share
Udostępnij
We wtorek, 26 kwietnia o godz. 9.30 spotkanie otwarte z Donaldem Tuskiem, byłym przewodniczącym Rady Europejskiej oraz obecnym szefem Platformy Obywatelskiej. Wydarzenie zaplanowano w dużej auli budynku A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana 16C.
 
Organizatorami spotkania, które odbywa się pod hasłem „Polska – Ukraina – Świat. Szanse i zagrożenia”, są: Koło Naukowe Prawa Ustrojowego Porównawczego Uniwersytetu Rzeszowskiego i Koło Naukowe Paragraf. 
 
Donald Tusk, przewodniczący PO, zwrócił w ostatnim czasie uwagę, że wbrew różnym prognozom, Ukraina od dwóch miesięcy stawia skuteczny opór rosyjskiej agresji. Dodał, że Polska powinna wyciągnąć wnioski z tej ukraińskiej lekcji.

 – Ukraina uczy nas jak istotne, jak ważne jest utrzymanie politycznej jedności w takiej politycznej, prozachodniej strategii. Dzisiaj nie znajdziemy na Ukrainie żadnego poważnego polityka, który by kwestionował proeuropejski, prozachodni, pro NATO-wski kierunek Ukrainy i wojna tylko wzmocniła to przekonanie – powiedział.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy