Reklama

Biznes

Wreszcie może ruszyć budowa hali sportowej przy I LO

Alina Bosak
Dodano: 15.04.2022
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Share
Udostępnij
Rzeszów podpisał umowę z firmą Polbud na budowę hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. – Niedługo powinny się rozpocząć pierwsze prace – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta w Urzędzie Miasta Rzeszowa. 
 
To inwestycja oczekiwana od kilku lat. Wprawdzie przy I LO istnieje dobudowana do zabytkowego budynku hala sportowa, ale jest w złym stanie technicznym. Początkowo planowano tu generalny remont, ale fachowe ekspertyzy wykazały, że przeprowadzenie prac nie będzie możliwe. Dlatego władze miasta zdecydowały się zlecić wyburzenie budynku i budowę nowego, w tym samym miejscu.
 
Plany jednak opóźnił przeciągający się przetarg i znacznie wyższe koszty inwestycji niż wstępnie zakładano w ratuszu. Miasto ostatecznie zdecydowało się dołożyć pieniędzy i zapłacić 11,92 mln zł firmie Polbud za budowę nowego obiektu.
 
Nowa hala będzie nowoczesnym, dwupoziomowym obiektem. Na poziomie parteru zaprojektowano boisko do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badmintona oraz trybuny dla 230 widzów. Sala ma mieć wielkość 17,70 x 25,50 m. Na tym poziomie znajdą się także: pokój nauczycieli wychowania fizycznego, pokój higienistki i sale zajęć indywidualnych. 

Poziom niżej powstaną m.in. szatnie, sanitariaty, siłownia, sala treningowa i rowerownia. Dodatkowo nad łącznikiem z budynkiem szkoły zaprojektowano dodatkową klatkę schodową, która pozwoli połączyć halę ze szkołą także na poziomie piętra.
 
Powierzchnia zabudowy nowej hali sportowej ma liczyć w sumie 889 mkw. Powierzchnia użytkowa obiektu – 1 570 mkw. Wysokość budynku wyniesie prawie 10 m, szerokość elewacji frontowej – niemal 40 m.

Inwestycja powinna rozpocząć się niebawem. Jednym z pierwszych zadań, którymi zajmie się wykonawca będzie rozbiórka starej hali sportowej i przebudowa instalacji podziemnych – wyjaśnia Artur Gernard. – Nowa hala zostanie oddana do użytku w czerwcu 2024 roku.  
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy