Reklama

Biznes

Rzeszów wybuduje nowy dojazd z Podkarpackiej na Zawiszy

Alina Bosak
Dodano: 13.04.2022
62488_droga
Share
Udostępnij
Osiedle Zawiszy rozbudowywane od lat przy ul. Architektów przez Developres, doczeka się nowego dojazdu. Urząd Miasta planuje rozbudowę ul. Zawiszy Czarnego i poprowadzenie drogi dla samochodów i rowerów od ul. Podkarpackiej nowym szlakiem. Ma sią zaczynać obok sklepu MarMax. Trwa przetarg na opracowanie dokumentacji.
 
Na osiedla przy ul. Architektów na początku można było się dostać jedynie od strony ruchliwej ul. Przemysłowej. Dziś jest tu dojazd także od ul. Podkarpackiej, jednak nowa droga ze ścieżką dla rowerów i pieszych znacznie ułatwi życie mieszkańcom rozbudowującego się osiedla. Obecnie w 26 budynkach mieszka tu ok. 5 tys. mieszkańców Rzeszowa.
 
Z myślą o nich ratusz zdecydował się rozbudować odcinek ul. Zawiszy Czarnego od ul. Podkarpackiej do ul. Architektów. Częścią zadania będzie także budowa nowego połączenia ul. Zawiszy Czarnego z ul. Boya Żeleńskiego. 
 
Przetarg na wybór wykonawcy dokumentacji projektowej tego przedsięwzięcia już trwa. 

Zadaniem wybranej firmy będzie opracowanie projektu rozbudowy dróg o łącznej długości ok. 1,8 km. Przyszła droga swój początek będzie miała na ul. Podkarpackiej w rejonie sklepu MarMax. Następie poprowadzona zostanie w kierunku torów kolejowych i wzdłuż nich (za hipermarketem OBI) dojdzie do ul. Zawiszy Czarnego i przejdzie przez tory kolejowe. Przejazd przez tory zostanie przebudowany, wyposażony w rogatki. Dalej droga pójdzie istniejącym śladem ul. Zawiszy Czarnego (która zostanie przebudowa i poszerzona) do skrzyżowania z ul. Architektów. Częścią tego zadania będzie także budowa połączenia ul. Zawiszy Czarnego z ul. Boya Żeleńskiego (od rejonu przejazdu kolejowego w kierunku północno-zachodnim).
 
– Dokumentacja projektowa tej inwestycji będzie gotowa jesienią przyszłego roku – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Potem przetarg na budowę i realizacja.
 

 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy