Reklama

Biznes

Dolina Lotnicza będzie promować Rzeszów za 50 tysięcy

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 05.04.2022
62112_lotnictwo
Share
Udostępnij
50 tysięcy złotych przekaże Rzeszów dla Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza” na promocję miasta. Umowę zawarto w tym tygodniu i jest ona kontynuacją podobnych z poprzednich lat.
 
Współpraca miasta ze stowarzyszeniem „Dolina Lotnicza” polega na promowaniu Rzeszowa przy okazji działań prowadzonych przez organizację w świecie. Zaczęła się ona 15 lat temu.
 
– To wtedy, będąc radnym, złożyłem na forum rady miasta wniosek i w marcu 2007 roku przegłosowała ona poprawkę, która umożliwiła sfinansowanie pierwszego wspólnego pobytu Stowarzyszenia Dolina Lotnicza i miasta Rzeszów na chyba największych światowych targach lotniczych w Paryżu, Paris Air Show 2007. Od tamtej pory zaczęło się 15 bardzo aktywnych, bardzo owocnych lat współpracy z samorządem Rzeszowa, potem samorządem województwa i innych miast, a Doliną Lotniczą – powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 
 
Marek Darecki, prezes Doliny Lotniczej, który podpisywał tegoroczną umowę z miastem przyznał, że Rzeszów wspiera stowarzyszenie od początku. – Dolina Lotnicza liczy już 20 lat. Kiedy zaczynaliśmy, w stowarzyszeniu było 18 członków, dzisiaj jest 180. Mieliśmy łącznie 250 mln dolarów sprzedaży rocznie, dziś są to 3 miliardy. Było w sumie 9 tysięcy pracowników, a dziś są 33 tysiące – wyliczał prezes Darecki. 
 
Pieniądze od samorządu wspierają udział przedsiębiorców w najważniejszych targach lotniczych. Nie tylko w Paryżu, ale również na targach w Berlinie, czy Wielkiej Brytanii. – Dofinansowanie naszych wyjazdów na targi lotnicze jest szczególnie ważne dla małych i średnich firm. Reprezentuję w Dolinie Lotniczej głównie małych i średnich przedsiębiorców. Bez tego wsparcia wiele z tych wyjazdów byłoby niemożliwych, a dzięki nim firmy nawiązują szereg kontaktów –  mówił Marek Bujny, wiceprezes Doliny Lotniczej 
 
Kamil Czyż, dyrektor Wydziału Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki w Urzędzie Miasta Rzeszowa uważa, że współpraca z Doliną Lotniczą ma dla stolicy Podkarpacia znaczenie wizerunkowe. 
 
–  Targi ILA Berlin to już piąta edycja targów w których bierzemy udział wspólnie jako Miasto Rzeszów i Dolina Lotnicza. Jest tam ok 1100 wystawców z 41 państw. A liczba zwiedzających dochodzi do prawie  200 tysięcy. 24 czerwca 2022 roku będziemy znów wspólnie brać udział w tych targach – podkreśla Kamil Czyż.
 
Miasto Rzeszów i Dolina Lotnicza wspólnie będą uczestniczyć również w kolejnej edycji Paris Airshow. Po raz pierwszy wspólnie zaprezentują się podczas Farnborough International Airshow w Wielkiej Brytanii, targach skupiających się na przemyśle lotniczym, zarówno cywilnym jak i wojskowym, oraz podczas Gyeongnam Sacheon Aerospace Expo, targach organizowanych przez Koreańskie Stowarzyszenie Przemysłu Lotniczego KAIA. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy