Reklama

Biznes

Rzeszów ogłosił przetarg na rozbudowę ul. Warszawskiej

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 30.03.2022
61775_warszawska
Share
Udostępnij
Ulica Warszawska zostanie poszerzona do czterech pasów do samych granic Rzeszowa. Urząd miasta właśnie ogłosił przetarg. Za rogatkami miasta pracę nad rozbudową drogi aż do węzła autostrady A4 w Rudnej Małej już rozpoczął powiat rzeszowski. To ułatwi dojazd do stolicy Podkarpacia od strony północnej.
 
Rozbudowany do czterech pasów ruchu zostanie odcinek o długości prawie kilometra, od wysokości skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy miasta. To jedna z największych inwestycji drogowych, które rozpoczną się w tym roku w Rzeszowie. – Dzięki niej ul. Warszawska, na całej długości, będzie miała po dwa pasy ruchu w obydwu kierunkach – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Przetarg na wybór wykonawcy prac został już ogłoszony. Do zadań firmy, która zostanie wybrana będzie należała, oprócz poszerzenia drogi, także rozbudowa skrzyżowań i dróg podporządkowanych do ul. Warszawskiej. Na skrzyżowaniu z ul. Myśliwską pojawi się sygnalizacja świetlna. Rozbudowane zostaną odcinki ulic: Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej. Częścią tego zadania będzie także budowa chodnika o szerokości 2 m, ścieżki pieszo-rowerowej o szerokości 3 m i przebudowa zatok autobusowych. W ramach tej inwestycji zostanie także wybudowana kanalizacja deszczowa. 
 
Inwestycja ma rozpocząć się wiosną. Jej zakończenie planowane jest na drugą połowę przyszłego roku. W połowie przyszłego roku ma również zakończyć się poszerzanie tej drogi już za granicami miasta. Roboty budowalne na 3 kilometrach trasy od rogatek Rzeszowa do węzła autostrady A4 „Rzeszów Północ” rozpoczyna na wiosnę firma Strabag, która tydzień temu podpisała umowę ze Starostwem Powiatowym w Rzeszowie. Przez osiedle Miłocin, a dalej Rudną Małą i Zaczernie, będzie biec czteropasmówka, chodnik i ścieżka rowerowa. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy