Reklama

Biznes

Budowa ulicy Parkowej na osiedlu Miłocin w Rzeszowie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 27.03.2022
61654_parkowa
Share
Udostępnij
Ulica Parkowa znajduje się na rzeszowskim osiedlu Miłocin. Łączy ulicę Tarnowską z Miłocińską. Pierwszy etap prac obejmie odcinek o długości prawie 800 metrów. Przetarg na wybór wykonawcy inwestycji zostanie ogłoszony w ciągu najbliższych kilku dni. Prace ruszą jeszcze wiosną i powinny skończyć się przed końcem 2022 roku.
 
W ostatnich latach przy ulicy Parkowej wybudowano wiele nowych domów. Podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej mieszkający tam rzeszowianie o złym stanie drogi rozmawiali z Konradem Fijołkiem, wówczas kandydatem na prezydenta miasta. Budowa ulicy Parkowej została przez niego wpisana na listę zadań, które będą realizowane w tym roku. 

Przetarg na wybór firmy, która wykona pierwszy etap tej inwestycji jest już gotowy. Wybrany wiosną tego roku wykonawca będzie miał wybudować prawie 800-metrowy odcinek ulicy Parkowej, od strony skrzyżowania z ul. Tarnowską. Zakres prac obejmuje m.in. rozebranie istniejącej konstrukcji jezdni i budowę nowej, budowę chodników, ścieżki rowerowej i oświetlenia. Inwestycja będzie gotowa w ciągu siedmiu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy