Reklama

Biznes

Prezydent Duda w Rzeszowie dziękuje za pomoc Ukrainie

Karol Kostrzewa, Agnieszka Pipała/PAP
Dodano: 04.03.2022
60700_41811202_41811143
Share
Udostępnij
Żołnierze strzegą polskiej ziemi przed jakimikolwiek ewentualnymi zakusami, na szczęście nie mamy żadnych incydentów, Polska jest bezpieczna i my wszyscy też jesteśmy bezpieczni – mówił w piątek prezydent RP,  Andrzej Duda podczas wizyty w 21. batalionie dowodzenia 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.
 
Prezydent podkreślił, że 21. Brygada Strzelców Podhalańskich wykonuje swoje działania na granicy polsko-ukraińskiej i koordynuje działania sił sojuszniczych przede wszystkim wojsk amerykańskich.
 
Mamy już dzisiaj na terenie Polski ponad 10 tys. amerykańskich żołnierzy, około 5 tys. jest tutaj, we wschodniej części Polski. Wiadomo, czym się zajmują, to jest dzisiaj najważniejsze zadanie realizowane przez naszą 21. brygadę podhalańską, to jest koordynacja ewakuacji ludności z Ukrainy" – powiedział Duda.
 
Zaznaczył, że oczywiście zadaniem żołnierzy jest także ochrona polskiej granicy. "Koordynacja jest doskonała, wszystko jest realizowane bardzo dobrze, żołnierze są zawsze są tam, gdzie w danym momencie są potrzebni" – podkreślił prezydent.
 
Zaznaczył, że przez granicę odbywa się cały transport pomocy humanitarnej i materialnej dla Ukraińców pozostających w swoim kraju.
 
– Dziękuję za tyle serca, które jest okazywane, za tyle ciepła i dobrej woli. Dziękuję, że ich przyjmujecie, dbacie o nich. Wierzę, że zbuduje to braterstwo na stulecia dodał.
 
Andrzej Duda pojedzie w piątek także na granicę w Korczowej. – Chcę zobaczyć, jak prowadzone są tam działania, a także porozmawiać z pełniącymi tam zadania zespołami oraz z ludźmi, którzy napływają do nas w poszukiwaniu pomocy – zapowiedział w Rzeszowie.

Podkreślił, że żołnierze strzegą polskiej ziemi "przed jakimikolwiek ewentualnymi zakusami". "Na szczęście nie mamy żadnych incydentów, jak do tej pory niczego nie odnotowano, Polska także dzięki służbie właśnie 21. Brygady Strzelców Podhalańskich jest bezpieczna i my wszyscy też jesteśmy bezpieczni" – powiedział prezydent.
 
21 BSP wchodzi w skład 18. Dywizji Zmechanizowanej.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy