Reklama

Biznes

Zarząd Województwa potępia atak Rosji na Ukrainę

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 24.02.2022
60255_ukraina
Share
Udostępnij
W czwartek, w związku z sytuacją na Ukrainie zarząd województwa podkarpackiego wydał specjalne oświadczenie, w którym marszałek województwa, Władysław Ortyl mówi: „Działania Rosji i jej przywódcy są zbrodnicze i niszczą dotychczasowy, znany nam porządek międzynarodowy”.
 
W oświadczeniu czytamy: „Z ogromnym niepokojem obserwujemy wydarzenia za naszą wschodnią granicą. Działania Rosji i jej przywódcy są zbrodnicze i niszczą dotychczasowy, znany nam porządek międzynarodowy. Zdecydowanie potępiamy atak rosyjski na Ukrainę, który jest bezprecedensowym wydarzeniem w historii XXI w.
 
Konflikt zbrojny w dzisiejszych realiach to nie tylko działania militarne, ale również w cyberprzestrzeni. Apelujemy zatem o posługiwanie się tylko sprawdzonymi i potwierdzonymi informacjami związanymi z wydarzeniami na Ukrainie oraz przy naszych granicach – apeluje marszałek województwa.
 
Samorząd podkreśla też gotowość do niesienia wszelkiej, niezbędnej pomocy. 
 
– Jesteśmy w kontakcie ze służbami rządowymi, w tym z wojewodą. Pozostajemy w łączności z naszymi zaprzyjaźnionymi obwodami na Ukrainie, aby udzielić niezbędnej pomocy – mówią samorządowcy.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy